Toplu taşımada dönüşüm hazırlıkları

Elazığ Belediyesi vatandaşların ulaşım hizmetlerinden daha konforlu, daha güvenilir ve daha rahat yararlanmalarını sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Toplu taşımada dönüşüm hazırlıkları Güncel

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Toplu Taşıma Sistemi Rehabilitasyon Projesi ile ilgili istişarelerde bulunmak üzere farklı kesimlerle bir dizi istişare toplantısı gerçekleştirdi.

İlk olarak ETSO Başkanı İdris Alan, Memur-Sen’i Temsilen Murat Ergen, MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Hasan Uzun, STK Platformu Sözcüsü Hacı Ormanoğlu ve üyelerle bir araya gelen Başkan Yanılmaz, daha sonra da Elazığ Şoförler Odası üyeleriyle bir araya geldi.

Her iki istişare toplantısında projeye ilişkin çalışmalar hakkında gerçekleştirilen sunumun ardından bir değerlendirmede bulunan Başkan Yanılmaz, “Elazığ’da toplu taşımacılığın daha düzenli ve sistematik olmasını sağlamak, aynı zamanda esnaf ve vatandaşlar için maksimum fayda sağlayacak bir düzenlemeye ilişkin çalışmalarımız sürüyor. Bu amaçla farklı kesimlerle bir araya gelerek, istişareler gerçekleştiriyoruz. Sonuçta esnafımızın rahat ve huzurlu bir hizmet sunmasına olanak sağlayacağı, hem de şehir trafiğinin rahatlayacağı sistemin daha rahat olacağı bir yapıyı hep birlikte oluşturacağız, birlikte karar vereceğiz” diye konuştu.

Ulaşımın bir kentin en önemli problemlerinden biri olduğuna vurgu yapan Başkan Yanılmaz, “Amacımız hemşehrilerimizin varmak istedikleri noktaya en hızlı, en konforlu ve en ekonomik şekilde ulaşmasını sağlamaktır. Bu yapıyı en iyi şekilde hayata geçirmeyi hedefliyoruz” dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom