Başkan Ulaş: ‘Her esnaf kendi işini yapsın’

Elazığ Lokantacılar ve Pastacılar Odası Başkanı Süleyman Ulaş, Odasına kayıtlı esnafların ruhsat ihlali yapan esnaflardan dolayı mağdur olduklarını söyledi.

Başkan Ulaş: ‘Her esnaf kendi işini yapsın’ Güncel

Altı yıldır oda yönetiminin uyarılarına rağmen ruhsat ihlali yapan işletmelere bir türlü çözüm bulamadıklarını ifade eden Başkan Ulaş ilimizde bulunan bazı kasaplar mangal atıp yemek satıyorlar bunun bir önce önüne geçilmesi gerektiğini vurgulayarak açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Bizler yönetimim birlikte göreve geldiğimizden buya her esnafın kendi işini yapması için birçok çalışmaya imza attık ama bir türlü ruhsat ihlalinin önüne geçemedik. Ruhsat ihlali yapan esnaflar diğer esnaflarımızın hakkını gasp etmiş oluyorlar. Lokantacı esnaflarımızın bir diğer sorunu ise ilimizde bulunan kamu kurum kuruluşlarında personelleri dışındaki vatandaşlara 5-6 TL karşılığında tabldot yemek veriliyor. Bu durum esnaflarımızı mağdur ediyor. Kurumlarımız kendi personeline yemek vermesi bizler için sorun teşkil etmiyor ama bazı kurumlarımızda vatandaşlarımızda yemek yiyor. Bu sorun esnaflarımız için sorun teşkil ediyor. Kurumlarımızdan ricamız kendi personeli dışında kimseye yemek verilmemesidir. Büyük sıkınlar yaşayan esnaflarımızın sorunlarını ilgili kurumların bir an önce çözüm bularak esnafımıza rahat bir nefes aldırmasını temenni ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom