Yaman team ödülünü Rektör Gönüllü’ye teslim etti

TÜBİTAK tarafından 2005 yılından beri üniversite öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen Efficiency Challenge Electric Vehicle yarışlarına bu yıl ilk defa katılarak ödülle dönen Adıyaman Üniversitesi Yaman Spaceways ekibi, aldıkları ödülü Üniversite Rektörü Prof. Dr. Talha Gönüllü'ye takdim etti.

Yaman team ödülünü Rektör Gönüllü’ye teslim etti
Adıyaman
TÜBİTAK tarafından 2005 yılından beri üniversite öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen "Efficiency Challenge Electric Vehicle" yarışlarına bu yıl ilk defa katılarak ödülle dönen Adıyaman Üniversitesi Yaman Spaceways ekibi, aldıkları ödülü Üniversite Rektörü Prof. Dr. Talha Gönüllü’ye takdim etti.

Adıyaman Üniversitesi Merkez Külliyesi Mühendislik Fakültesi Seminer Salonunda gerçekleştirilen törene Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Solmaz, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Refet Karadağ, fakültenin akademik çalışanları ile Yaman Team’in öğrenci ve usta ekibi katıldı.

Mühendislik Fakültesi bünyesinde bilgisayar, elektrik-elektronik ve makina mühendisliği bölümlerden akademisyen ve öğrencilerden oluşan Yaman Team isimli yarışma takımı tarafından tasarlanan Yaman Spaceways isimli araç 53 üniversiteden 65 takımın katıldığı bu yılki yarışmada jüri özel ödülüne layık görüldü.

Rektör Gönüllü, kupanın bir başarı olduğunu fakat nihai hedef olmadığını, hedeflerini her daim yükselterek onlara ulaşmak amacı ile var güçleriyle millet için çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.

Rektör Gönüllü, "Ekibimizin ilk defa katıldıkları bir yarışmada hem de çok kısa bir sürede gece-gündüz çalışarak ürettikleri elektromobil aracı ile üniversitemize ödül kazanarak dönmesi gerçekten tebriği hak eden bir başarıdır. Bu başarılarından dolayı hepsini yürekten kutluyorum. Bu örnek, insanımızın istediği zaman yetersizlikler içerisinde bile ne tür başarılara imza atabileceğinin bir örneğidir. Bizler üniversite yönetimi olarak her daim çalışan ve emek veren öğrencilerimizin ve akademisyenlerimizin destekçisi olduk, olmaya da devam edeceğiz. Gelecek senelerde yeni araçlarımızla bu yarışlara katılarak daha da yüksek başarılara imza atmaya kararlıyız” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından yaman team takımı elde ettikleri kupayı Rektör Gönüllü’ye takdim etti.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...