Elazığ Belediyesi’nden mahallelere yeni parklar

Elazığ Belediyesi, nefes alan şehir hedefi doğrultusunda yeşil alanları artırmaya yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

Elazığ Belediyesi’nden mahallelere yeni parklar Güncel

Elazığ Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nce sürdürülen çalışmalarla şehre yeni park ve yeşil alanlar kazandırılıyor. Şehrin yaşam kalitesini artırmak amacıyla sürdürülen çalışmalar doğrultusunda, 2014 yerel seçimlerin ardından 23 adet mikro park hizmete sunulurken, şehrin farklı noktalarında 2016 yılı içerisinde 30 adet daha yeni mikro park yapımı gerçekleştirilecek.

Elazığ Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nce sürdürülen çalışmalarla Doğukent Mahallesi 88. Sokak’ta 1640 m2’lik alanda, Ulukent Mahallesi Kerpiçli Sokak’ta 1410 m2’lik alanda ve Arapbaba Sokak’ta 3600 m2’lik alanda, Çaydaçıra Mahallesi Fırat Teknokent karşısında 3130 m2’lik alanda, Ataşehir Mahallesi 23 Nisan Sokak’ta 5000 m2’lik alanda yeni mikropark yapım çalışmalarına başlandı. Parke taşı döşeme çalışmaları tamamlanan parklarda, dolgu-tesviye ve çimlendirme çalışmaları gerçekleştirilerek, çocuk oyun grupları, finess spor aletleri ve oturma bankları yerleştirilecek. Yapılan planlama doğrultusunda ailelerin çocuklarıyla birlikte vakit geçirebilecekleri, spor yapabilecekleri sosyal yaşam alanları genişletilecek.

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Çocuklarımızın güvenli oyun alanlarına sahip olmaları, vatandaşlarımızın kolayca spor alanlarına erişimi ve aynı zamanda şehrin nefes almasına, estetik dokusuna katkı sağlamak adına mahalle içi yeni park yapım çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. 2016 yılında başlatılan 5 adet yeni mahalle parkının yapım çalışmaları devam ederken, bu yıl içinde 25 adet daha yeni mahalle parkının yapımı gerçekleştirilecektir” denildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom