Tır şoförü yaşadıklarını anlattı

Elazığ İl Emniyet Müdürlüğüne bomba yüklü araçla yapılan saldırıda o anda orada geçmekte olan ve daha büyük bir faciayı önleyen Tır şoförü yaşadıklarını anlattı.

Tır şoförü yaşadıklarını anlattı Güncel

Elazığ’da  PKK'lı teröristler tarafından 18 Ağustos'da İl Emniyet Müdürlüğüne bomba yüklü araçla saldırı düzenlenmiş,  3 polis şehit olmuş, aralarında sivillerin de bulunduğu 217 kişi yaralanmıştı. Patlama sırasında bombalı aracın arkasında kalan 34 yaşındaki Abdulbasit Özdemir idaresindeki Tır, bir çok sivilin hayatını kaybetmesini önlemiş, kendisi ise ağır yaralanmıştı.

YAŞAM SAVAŞINI KAZANDI

Fırat Üniversitesi Hastanesi yoğun bakım ünitesi bir haftadır tedavi gören Özdemir, yaşam savaşını kazandı. Yoğun bakımdan çıkan Özdemir, devam eden tedavisi için Yanık ünitesine alındı.

Kendisini iyi hisseden 2 çocuk babası Özdemir, o gün yaşananları  anlattı.

Hatay'dan yüklediği yaklaşık 50 tonluk demiri Bingöl'e götürdüğünü dile getiren Özdemir, normal zamanlarda başka güzergah kullandığını fakat o gün Allah'ın takdiri ile şehir merkezine girdiğini söyledi.

Elazığ'da TIR  şoförlüğü ile geçimini sağladığını belirten Abdulbasit Özdemir,  “O gün Hatay'dan geliyordum. Demir yüklemiştim. Herkesin belli yerleri var. Bazıları merkeze boşalttı. Benim yerim de Bingöl’dü. Ben de sabah erkenden Bingöl'e gidecektim. Sabah erkenden şehir merkezinden geçtim. Yani o da Allah'ın takdiri” dedi.

YOL VERMEMEK İÇİN SIKIŞTIRDIM

Normalde başka yerden gitmesi gerekirken oradan geçtiğini ifade eden Özdemir,  “Alt geçidin oraya geldiğimizde  hafiften arabayı yavaşlattık ki ışığın yeşil yanmasını beklemek istemiyorum. Çünkü saat 09.30 sıralarıydı. O bölge çok aşırı derecede yoğun oluyor. Beklemekte sıkıntı oluyordu. Yeşilin yanmasıyla karşıdan bir minibüsün çok sert geldiğini gördüm. Gelmesiyle yaya yoluna girdi. Yaya yolundan yukarıya çıktı, tekrar döndü ve  bizim istikametimize,  Elazığ'a doğru döndü. Selektör ederek tekrar yola girmeye çalıştı. Birden öyle olunca şoka girdik hepimiz. Tabii ben de bu ne yapıyor dedim.Önündeki taksi yol verdi o yola düştü. Ben de ona yol vermemek için sıkıştırmak istedim. Bomba yüklü olduğunu bilmiyorum sadece onun o yaptığı, hareketi niçin öyle yapmaya çalıştığını anlamaya çalıştım. Benim önüme girip kırmaya çalışıyor. Ne yapmaya çalışıyor anlamıyordum bir türlü. Ben de sıkıştırmaya karar verdim.  Dedim ne olursa olsun sıkıştıracağım,  durduracağım dedim. Oradaki yer ile kendi arama sıkıştırmamla birlikte gerisini hiç hatırlamıyorum, sonra bombayı patlatmış. Zaten 7 gün sonra uyandığımda bombanın patladığını söylediler. Ben bombanın patladığını hatırlamıyorum” diye konuştu.

"50 TONLUK DEMİR, SET GÖREVİ GÖRDÜ"

Elazığ'ın büyük bir faciayı atlattığını dile getiren Özdemir, “"Eğer o gün benim araba orada olmasaydı belki katliam olacaktı. Çünkü, 17 metrelik arabanın onu engellediğini düşünüyorum. Aracımın iki kapağının kırıldığını farkettim başka hiçbir şey yok. Taşıdığım demir de yaklaşık 50 ton ağırlıktaydı. Ondan dolayıda set görevi gördü" şeklinde konuştu.

"ALLAH AĞABEYİMİ, ZALİMİN OYUNUNU BOZMAK İÇİN GÖNDERDİ"

Patlama esnasında ağabeyinin orada olmasının takdiri ilahi olduğunu anlatan Adem Özdemir ise "Ağabeyim iyi ki de oradaymış.  Gerçekten büyük bir facia atlatıldı.  Sonradan farkına vardık bunun.  O zaman olayın bilincinde değildik.  Allah onu oraya belki de büyük bir faciayı önlemek için  getirdi. Allah'a şükürler olsun ki daha büyük bir facia olamadı. Allah onu oraya ecel için değil, orada zalimin oyununu bozmak için gönderdiğini o günden beri söylüyorum. Şükürler olsun ki büyük bir facia olmadı" diye ifade etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

mustafa hatipoglu @gecmis olsun

27 Ağustos 2016 19:48

olaydan 5 dk sonra ordaydim tir şoförü gercekten buyuk bir faciayi onlemis sehitlerimize rahmet yaralilarimiza acil sifalar diliyorum

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom