Eskişehirspor-Elazığspor maçı yeni statta oynanacak

Eskişehir’de yapımı tamamlanan yeni stadyum, TFF 1. Ligin 4. haftasında oynanacak Eskişehirspor-Elazığspor maçıyla hizmete girecek.

Eskişehirspor-Elazığspor maçı yeni statta oynanacak Spor

TFF 1. Lig'de şampiyonluk hedefleyen Eskişehirspor'da, teknik heyet ve futbolcular, yeni yapılan ve ilk olarak Elazığspor maçını oynayacakları yeni statlarına ilk adımlarını attı. 

"ELAZIĞ MAÇINI YENİ STATTA OYNAYACAĞIZ"
Yeni stadyum hakkında bilgiler veren Başkan Halil Ünal, zeminin tamamen oturması için 20 güne ihtiyaç duyduklarını ifade etti. Elazığspor maçında yeni statta olacaklarına değinen Başkan Ünal, "Zemin noktasında çimlerimiz henüz 5 santim aşağıya kök salmış durumda. Bunun bilimsel anlamdaki ideali 10 santim olması gerekiyor, çok daha sağlam zemine oturması için. Ama biz 20 gün sonra bunun olacağını hesaplıyoruz.” dedi. 

TFF 1. Ligin 3. Haftası Manisaspor deplasmanından sonra yeni statlarında mücadelelerine devam edeceklerini kaydeden Eskişehirspor Başkanı Halil Ünal, “Manisa dönüşü inşallah Elazığ'ı misafir etmeyi planlıyoruz. Bütün hesaplarımız Elazığ maçını burada oynamak. O vakte geldiğimizde stadyumumuz hazır hale gelmiş olacak. Ama tabii daha başka eksiklerimiz de var. Loca tefrişatımız var, bir çok alanda bana göre çok eksiklikler var. Sayın bakanımızla, bakanlıkla ve gerekli genel müdürlüklerle görüşüp, istişare ediyoruz. Yüklenici firmanın işi Elazığ maçında hemen hemen bitiyor. Yarın inşallah asfaltlanmaya başlanıyor. Çevre düzenlemesi de inşallah yarından itibaren de hızlı bir şekilde yürüyor" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom