Vefa Konutlarına otobüs seferleri başladı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un katılımı ile anahtar teslimi yapılan Vefa Konutlarına halk otobüsü seferleri de başladı.

Vefa Konutlarına otobüs seferleri başladı
Sivas
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un katılımı ile anahtar teslimi yapılan Vefa Konutlarına halk otobüsü seferleri de başladı.

Belediye Başkanı Sami Aydın ile ulaşımdan sorumlu olan belediye yönetimi halk otobüsü ile ilk sefere katıldı. Vefa konutlarındaki vatandaşlar ile mahalle muhtarı Asım Boyuneğmez Belediye Başkanı Aydın ve beraberindeki heyeti karşılayarak çiçek takdiminde bulundu.

Burada Boyuneğmez ve vatandaşlarla sohbet eden Başkan Aydın,"Alperen sitelerinden şehre uzanacak yeni bir düzenleme yaptık. Vefa Konutları ile TOKİ arasındaki yol bağlantısını sağladık. Buradaki çocukların tamamı TOKİ’deki okulda okuyorlar hem onların hem ailelerin ihtiyaçlarını gidermek için böyle bir çalışmaya ihtiyaç vardı. Bugün itibariyle halk otobüslerimizin ilk seferleri başladı. Bundan sonraki süreçte ulaşım noktasında inşallah herhangi bir sıkıntı yaşamayacaklar. Yeni bir yerleşim yeri olmasına rağmen şöyle bir etrafa baktığınızda yollarıyla, alt yapısıyla, çevre düzeniyle her şeyi pırıl pırıl" dedi.

Başkan Aydın,"Bu güzergahı bu şekle dönüştürmemizin bir artısı da hapishaneye oldu. Hapishaneye gelen ziyaretçilerimiz veya hapishanede çalışan vatandaşlarımız eskiden anayol üzerinde inip yürüyerek hapishaneye ulaşıyorlardı ama şu anki yeni güzergahla birlikte hapishane önünde bir durağımız olacak, orasını da rahatlatmış olduk. Hurdacılar Sitesinin de tam önünden geçiyor bu yeni uygulama ile hem Vefa Konutları hem hapishane hem de Hurdacılar Sitesinin de ulaşımını rahatlattık. Kılavuz Bölgesi güzel bir bölge, hızlı gelişen bölgelerimizden birisi, her geçen gün nüfusun arttığı bölgelerimizden birisi bizde gelişmelere göre gerekli olan ayarlamaları, düzenlemeleri yapıyoruz" ifadesini kullandı.

Site içerisinde dükkanlar bulunduğunu belirten Başkan Aydın,"Burada fırın olacak market olacak kasap olacak buralara işletmeci gelmesi lazım o konuda inşallah böyle bir emekli vatandaş burada da hem vatandaşa hizmet hem kendisine ticaret yapabilir, bunlar zamanla olacaktır, buralar zamanla daha da gelişecektir" şeklinde konuştu.

Mahalle Muhtarı Asım Boyuneğmez ile mahalle sakinleri de Belediye Başkanı Sami Aydın’a çalışmaları için teşekkür ederek,"Evimiz yoktu ev sahibi olduk, ulaşım sorunu aşıldı, belediye başkanımıza teşekkür ediyoruz" dediler.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...