Malatyalı taraftarlar: ‘Geçmiş olsun Elazığ'ım'

Son zamanlarda ülkede yaşanan terör olayları iki ezeli rakip taraftarlarını bir araya getirdi.

Malatyalı taraftarlar: ‘Geçmiş olsun Elazığ'ım' Spor

TFF 1. Lig takımlarından ve doğunun derbisi olarak nitelendirilen Yeni Malatyaspor ile Elazığspor taraftarları arasındaki buzlar iyice eridi. TFF 1. Lig 2. Haftasında Malatya'da oynanan Yeni Malatyaspor-Samsunspor maçında Malatyalı taraftarların açtıkları pankart, Elazığsporlu taraftarlardan tam not aldı.

18 Ağustos Perşembe günü gerçekleşen Elazığ Emniyet Müdürlüğü bombalı saldırısına binaen Malatyasporlu taraftarlar, “Geçmiş Olsun Elazığım” yazılı pankart ile Elazığlılara mesaj gönderdi.

Aylar önce Yeni Malatyaspor ile Elazığspor taraftarı teröre tepki için Kömürhan Köprüsü üzerinde bir araya gelmiş ve Türkiye’ye örnek bir tablo ortaya konulmuştu.

Elazığ Emniyet Müdürlüğü'ne PKK'lı teröristler tarafından bomba yüklü araçla düzenlenen saldırısı sonrası, Malatya Derebeyleri Taraftar Grubu da hain saldırısı sonrası Malatya’dan otobüslerle Elazığ’a giderek kan vermişti.

Geçtiğimiz hafta Manisa deplasmanında Elazığsporlu taraftarlar, Yeni Malatyaspor taraftarının duyarlı davranışına pankartla teşekkür etti. Elazığsporlu taraftarlar, “Zor günümüzde yanımızda olan Malatyalılara teşekkür ederiz” yazılı pankart asmıştı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom