15 Temmuz Demokrasi Derneği tanıtım toplantısı düzenledi

Elazığ'da 15 Temmuz darbe girişiminin unutulmaması amacıyla kurulan, 15 Temmuz Demokrasi Derneği tanıtım toplantısı düzenledi.

15 Temmuz Demokrasi Derneği tanıtım toplantısı düzenledi Güncel

Merkezi Elazığ olan ve İstanbul, Manisa, Diyarbakır, Şanlıurfa, Malatya ile Erzurum'da da temsilciliği bulunan 15 Temmuz Demokrasi Derneği'nin tanıtım toplantısı gerçekleştirdi. Kültür Park Mamuratül Aziz Salonu’nda gerçekleşen toplantıya 15 Temmuz Demokrasi Dernek Başkanı Zekeriya Kaya, dernek üyeleri ve davetliler katıldı.

Kuruluş amaçları hakkına bilgi veren Kaya, “Milli irade ve demokrasiyi canlı ve diri tutmak için, sadece Türkiye’de yaşayan insanlarımızın değil, Türk’e İslam'a dair yaşadıkları coğrafyada, kardeşlerimiz ve mazlum milletlerle bağı kurmak ve kuvvetlendirmek için kurulmuştur. Türkiye’de milli iradenin üstünde irade ve karar merci tanımıyoruz. Milletin üstünde, ama içeriden, ama dışarıdan vesayet istemiyoruz. Seçilmişlerin ancak sandık yoluyla değişmesi gerektiğine inanıyoruz. Hesap sorma makamının millet olduğunu kabul ediyoruz. 15 Temmuz akşamı milletimizin ortaya koyduğu irade bizim şiarımız, yol göstericimizdir. 15 Temmuz iradesini her hal ve şartta sahip çıkacağız" dedi.

Türkiye’nin çeşitli illerinde il temsilciliklerinin oluşturulmaya başlandığını vurgulayan Kaya, "Bu minvalde bir ili veya ilçeyi temsilen kurulmuş bir dernek değildir. Tüm Türkiye'nin duygularına tercüman olmak için yola çıkmış bir gönüllüler hareketidir. Biz 15 Temmuz demokrasi derneği olarak bir gayeyi hedef edinerek çıktığımız bu kutlu yolda dinine, diline, ırkına, kimliğine, kim olduğuna bakmadan bir olmak ve hep birlikte yeni Türkiye olabilmeyi hedef edinmiş bir derneğiz. Biz vatanını, milletini, devletini seven, insanları ayrıştıran değil, birleştirmeyi hedef edinmiş milli ve manevi değerlere bağlılığı hedef edinmiş bir derneğiz" diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom