FÜ'de yerli yazılımla 'Paylaşımlı Bisiklet' dönemi

Fırat Üniversitesi (FÜ) tarafından öğrencilerin kullanması nedeniyle yerli yazılımla kampüs içerisinde paylaşımlı bisiklet uygulaması başlatıldı.

FÜ'de yerli yazılımla 'Paylaşımlı Bisiklet' dönemi Genel

46 bin öğrencisi bulunan FÜ’de, üniversite yönetimi tamamen yerli ve milli olarak geliştirilen "Paylaşımlı Bisiklet" yazılımıyla öğrencilerin kampüs içinde fakülte, kütüphane, yurt gibi yerlere kolay ve sağlıklı ulaşabilmesini amaçlayan uygulamaya bugün start verdi. Paylaşımlı Bisiklet uygulamasını Cep telefonuna indiren öğrenciler, bisiklet üzerindeki karekodu okutarak herhangi bir istasyona gereksinim duymadan bisikleti alarak kullanabiliyor ve istenilen yerde de bırakıyor. İlk aşamada 70 adet bisikletle başlayan uygulamanın talebe göre sayısının arttırılacağı belirtildi.Öğrencilerin kampüs içerisinde kullanılacak paylaşımlı bisikletler için telefonlarından “Unibike” programını yüklemeleri gerektiği de aktarıldı.

Bugün üniversite öğrencilerine güzel bir hizmeti sunmak için bir arada olduklarını belirten FÜ Genel Sekreteri Namık Kemal Öndaş," Dünyada uygulanan ama Türkiye’de yeni olan paylaşımlı bisiklet uygulaması bugün itibariyle üniversitemizde başlandı. Bu bisikletler üniversite kampüsünde herhangi bir istasyona gerek duyulmadan çok düşük bir bedelle üniversite öğrencilerimizin kullanabileceği şekilde tasarlandı. Önümüzdeki günlerde öğrencilerimizin taleplerine göre sayısı artırılabilir. Bu uygulamayı dahada geliştirerek öğrencilerimizin hizmetine sunmayı hedefledik.Umarım öğrencilerimiz bu hizmetten memnu kalacaklardır" dedi.

Bisikletlerin kampüs içinde hizmet vermeye başlamasıyla birlikte öğrenciler yoğun ilgi göstermeye başladı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...