Genç girişimcilere staj ve teknik gezi

Elazığ Belediyesi Ekonomi Geliştirme Merkezi (EBEGEM) bünyesinde yürütülen, ‘Mermer Çağına Yeni Nesillerle Adım Atıyoruz’ projesi kapsamında, kursiyerlerin sektörü tanımalarını sağlamak amacıyla Afyonkarahisar'a 15 günlük staj ve teknik gezi düzenlendi.

Genç girişimcilere staj ve teknik gezi Güncel

Elazığ’da gelecek vadeden sektörlerin başında gelen mermercilik sektörüne kalifiye eleman yetiştirmek ve istihdam sağlanması amaçlanan proje doğrultusunda, 30 kursiyer Afyonkarahisar ve İscehisar ilçesinde katma değeri yüksek sanatsal objelerin üretildiği 15 mermer işleme atölyesi, 2 adet mermer fabrikası, Afyonkarahisar Mermerciler Derneği ve Afyon Kocatepe Üniversitesi Mermer Bölümü’nde teknik eğitim görerek, incelemelerde bulundular.

İşletme sahiplerinin girişimcilik sürecindeki tecrübe paylaşımlarını genç girişimci adaylarıyla paylaştığı teknik gezide kursiyerler, katma değeri yüksek mermer üretiminin ülkemiz ve dünyadaki önemine ilişkin de uzmanlardan bilgi aldılar.

Projenin ilk aşamasında 142 kursiyer arasından seçilen ikisi engelli 30 girişimci adayı,  70 saat KOSGEB onaylı girişimcilik eğitimi, 35 saat pazarlama satış eğitimi, 192 saat Milli Eğitim Bakanlığı onaylı AutoCAD eğitimi ve 424 saat Mermer İşleme Teknikleri eğitimi aldılar. Kursiyerler son olarak da Afyonkarahisar’da düzenlenen staj ve teknik gezi programına katıldılar. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom