80 Engelli Kampa Katıldı

Çeşitli engelli derneklerine üye 80 kişi, Hazar Gölü kıyısında bulunan Karayolları 8. Bölge Müdürlüğüne ait kampta bir haftalık kamp yaptı.

80 Engelli Kampa Katıldı Güncel
Çeşitli engelli derneklerine üye 80 kişi, Hazar Gölü kıyısında bulunan Karayolları 8. Bölge Müdürlüğüne ait kampta bir haftalık kamp yaptı. Bu yıl dördüncüsü düzenlenen kampa katılan engelliler, aileleri ile birlikte ücretsiz kamp yaparak, yaşamlarında ilk kez bir tatil yapma imkanı buldular. Kamp programına Ziçev Vakfı, Altı Nokta Körler Derneği, Sakatlar Derneği, Omurilik Felçlileri Derneği ve İşitme Engelliler Derneğinden on ikişer kişi, Hazar İş Okulu İşitme Engelliler Kulübünden yirmi olmak üzere toplam seksen kişi katıldı. Kamp süresince her gruptan engelli ve aileleri, örmek bir dayanışma sergilediler.
Kamp programının son gününde, kampa katılanlar ve dernek başkanları akşam yemeğinde bir araya gelerek, kamp personeli ile birlikte, toplu hatıra fotoğrafı çektirdiler. Kamp programının bu anlamlı gününde, Ak Parti Sosyal İşlerden sorumlu il başkan yardımcısı Dr. Ömer Deniz`de, her zaman olduğu gibi engellileri yalnız bırakmadı. Dr. Ömer Deniz yaptığı açıklamada; "Bundan sonra her zamankinden daha fazla engellilerin yanında olacağız, engelliler ve ailelerinin sosyal ve kültürel faaliyetlerine destek vereceğiz. Karayolları İl yöneticilerinin engellilere vermiş olduğu bu anlamlı destek çok önemlidir. Ancak dört yıldır verilen bu desteğin, Hazar Gölü kıyısında kampı bulunan diğer kamu kuruluşları tarafından da sağlanması, engelli ve ailelerinin ortak beklentisidir. Sosyal devlet olmanın gereği budur. Burada kamp yapan tüm arkadaşlarla birlikte başta Karayolları 8.bölge müdürü Hüsamettin Özendi ve ekibine, kampta göstermiş oldukları güleryüz nedeni ile kamp çalışanlarına teşekkür ediyoruz." dedi.
 
Daha sonra dernek temsilcileri ve engelliler kamptan sorumlu şube müdürü Sinan Akgül, kamp sorumlusu Zeki Erdem, kamp muhasibi Mustafa Demirol, temiz ve lezzetli yemekleri yapan aşçılar Murat Koparır ve Sami Oruç ve tüm kamp çalışanlarına teşekkürlerini ilettiler.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom