Ak Partili Vekillerden Aday Adaylarına Uyarı

Ak Partili Vekillerden Aday Adaylarına Uyarı Geldi

Ak Partili Vekillerden Aday Adaylarına Uyarı Siyaset
AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ AK Parti Elazığ İl Danışma Meclis toplantısında yaptığı konuşmada, yerel seçimler öncesi bazı çevrelerin AK Parti’yi yıpratma ve zayıf göstermeye çabası içerisinde olduğunu söyledi. 
 
2014 Mart ayında yapılacak yerel seçimlerin genel seçim kadar büyük önem arz ettiğini ifade eden Demirbağ, “Bu seçimde dış destekli bazı çevreler AK Partimizi, başbakanımızı yıpratıp, Türkiye’yi tekrar eski günlere döndürmek için bir gayret içerisindeler. Dolayısıyla bu seçimde aday adayı arkadaşlarımıza şunu söylememiz lazım. Arkadaş bu partinin politikalarına inanıyor musun? İnanıyorsan eğer, aday olamadığın zaman da bu inancını yitirmemen lazım. Yitirirsen eğer şahsiyetinde bir noksanlık var demektir. Bunu söylememiz lazım. Çok ciddi bir meseleden bahsediyoruz. Ülkenin geleceğinden bahsediyoruz. Onun için bu seçimin önemine vurgu yapıyoruz. Dolayısıyla her noktadaki bütün aday adayları yarın aday olmadığı zaman bizim Elazığ tabiriyle kıvırdığı zaman bunu hatırlatmamız lazım. Bu önemli. Bu bir dava adamına zaten yakışmaz. Ülkesini milletini seven bir insana yakışmaz.” diye konuştu.
 
Ak Parti Elazığ Milletvekili Şuay Alpay ise aday adaylarının seçim sürecinde kendi yaptıkları ve yapacakları projeleri ifade etmelerini istedi. 
 
Başkalarının eksikleri, kusurları üzerinden siyaset yapma döneminin çok geride kaldığını belirten Alpay, şöyle konuştu: “Yaklaşan yerel seçimleri bu defa, siyasal, ekonomik ve diğer göstergelerle Türkiye’yi, Ak Parti’yi ve sayın başbakanı tahrip edemeyen diğer çevreler bu defa, yerel seçim üzerinden yeni senaryolar peşindeler. Bunun için bütün arkadaşlarımızın tam bir gönüllülük esası üzerine yeniden hayata başlamak suretiyle yerel seçimlerde onların yapmaya çalıştıkları kirli ittifakları bozarak bu ülkenin tarihine yeniden bir şanlı saymaz gibi bir yükümlülüğümüz var. Buna hepimizin yüreği yeter. Onun için adaylık süreçleri başlayacak. Hangi aşamada olursa olsun. Gerek il, gerek ilçeler, gerek beldelerde aday adayı arkadaşlarımızın ancak kendi yaptıkları ve yapacakları şeyleri ifade etmeleri ve kendilerini takdim etmeleri doğru olandır: Başkalarının eksikleri, kusurları üzerinden siyaset yapmanın dönemi çok geride kalmıştır. Onun için hiç kimsenin bunlara tevessül edeceğini düşünmüyorum. Biz sadece tasavvurumuzu ortaya koyacağız. Bu sebeple farkındalık oluşturacağız. Yerel seçimlere her zamankinden çok daha fazla aşkla, heyecanla ve dava şuuruyla hazırlanmamız gerektiğini ifade etmek istiyorum. Bu konuda benden daha samimi ve yürekli olduğunuzu düşünüyorum. Bir kardeşlik hukuku içerisinde birbirimize destek vererek dayanışma içerisinde daha iyi sonucu almak için uğraşacağız. Türkiye genelinde Allah izin verirse Ak Partinin şimdiye kadar aldığımız başarılı sonuçların daha üstünde bir sonuç alacağımızı ümid ediyorum. Elazığ’da ise bu defa da inşallah kendine yakışanı yapıp Türkiye’de ilk 5 içerisinde var olan yerini muhafaza edeceğini ümid ediyorum.”
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom