Gök: 'Vergi Ekonomik Zorunluluktur'

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Elazığ Şube Başkanı Av. İbrahim Gök, "Vergi bir ülkenin gerçek ve tüzel kişilere yüklemiş olduğu ekonomik zorunluluktur.

Gök: 'Vergi Ekonomik Zorunluluktur' Güncel
MÜSİAD Elazığ Şubesi'nin geleneksel düzenlediği dost meclisinin bu haftaki konuğu Elazığ Defterdarı Erdoğan Yıldıraner oldu. Dost meclisinin toplandığı toplantıda devlete ödenen vergiler hakkında konuşuldu.
 
Toplantıda açıklamalarda bulunan MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Gök, "Vergi ödeme fakir zengin fark etmeksizin herkesin ödemesi gereken bir yükümlülüktür. Bir ülkenin kalkınmasında en önemli unsur vergidir. Bizler, vergiyi bir vatan borcu olarak gören bir milletin evlatlarıyız. Adil olan vergi severek ve isteyerek verildiğinde kutsaldır. Vergisini ödeyerek ülkenin gelişmesine ve kalkınmasına katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.
 
Elazığ Defterdarı Erdoğan Yıldıraner ise dost meclisinde yaptığı açıklamada, "MÜSİAD gibi güzide kuruluşlarımızın vergilendirilmiş kazanca dayalı bir ekonomik potansiyel oluşturmaya sağladıkları katkıları takdirle karşılıyoruz. Tüm iş adamları, dernekleri ve odalarımızın Elazığ'da vergilendirme alanında desteklerinin artması ve yayım çalışmalarımıza katılmaları bizler için önemlidir. Bizim ekonomi açısından iş adamları ile benzerliğimiz vardır, aynı çatı altındayız. Devlet iş adamlarının vergileriyle ayakta. Devleti ayakta tutan gelir vergilerdir. Ayrıca MÜSİAD gibi güzide kuruluşların mensuplarına her türlü desteği vermek istiyoruz." ifadelerinde bulundu.
 
Toplantı sonunda Elazığ Defterdarı Yıldırarer'e MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Gök, MÜSİAD yayınlarıyla beraber Elazığ yöresel ürünlerinden oluşan bir hediye taktim etti.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom