Denetimli Serbestlik Müdürlüğü yeni binasına taşındı

Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı bünyesinde hizmet veren Denetimli Serbestlik Müdürlüğü yeni binasına taşındı.

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü yeni binasına taşındı Güncel

Törene, Adalet Bakan Yardımcısı Bilal Uçar, Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, AK Parti Elazığ Milletvekili Ömer Serdar, Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, Elazığ Cumhuriyet Başsavcısı Habip Korkmaz, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, kurum müdürleri ve davetliler katıldı.

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü binalarının cezaevlerinin farklı bir kurumu olduğunu belirten Adalet Bakan Yardımcısı Bilal Uçar, “Mahkumlar kapalı cezaevine girdikten sonra açık cezaevine geçerler. Açık cezaevinde mahkumlar, hem meslek sahibi olması hem de mesleğini icra etmesi ve kendisinin sosyal güvenlik açısından avantaj elde etmesini sağlanır. Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Elazığ'a yakışır bir bina olmuş, hayırlı olmasını diliyorum. Biz isteriz ki kimse ceza evine girmesin ama insanın, devletin, hukukun olduğu yerde bu kaçınılmazdır" dedi.

Konuşmanın ardından protokol üyeleri kurdele keserek Denetimli Serbestlik Müdürlüğünün yeni binasını hizmete açtı. Açılışın ardından protokol üyeleri binayı gezerek görevlilerden bilgi aldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom