5 İlde fuhuş operasyonu içinde Elazığ da var

5 İlde fuhuş operasyonu 19 kişi gözaltına alındı

5 İlde fuhuş operasyonu içinde Elazığ da var Güncel
Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekiplerince 1 yıldan beri yapılan takip sonucunda başlatılan fuhuş operasyonunda 5 ilde toplam 19 şüpheli gözaltına alınırken, 12'si yabancı uyruklu olmak üzere 25 kadın ise suç örgütünün elinden kurtarıldı.
 
Suç işlemek amacı ile örgüt kurmak, yönetmek, örgüt kapsamında fuhşa teşvik, aracılık ve yer temini, insan ticareti ve cinsel saldırı suçlarına karıştıkları iddia edilen 19 şüpheli Malatya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekiplerince Malatya, Elazığ, Gaziantep, Iğdır ve Kars'ta 21 farklı adrese yapılan eş zamanlı yapılan operasyon sonucunda yakalanarak gözaltına alındı.
 
Malatya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekiplerince 1 yıl önce başlatılan ve yapılan teknik ve fiziki takip sonucunda operasyonun başlatıldığı ve suç örgütünün ağına düşürdüğü tespit edilen 12'si yabancı uyruklu olmak üzere toplam 25 kadını fuhşa sürükleyerek menfaat temin ettiği belirtildi.
 
Suç örgütünün ağına düşürdüğü yabancı uyruklu kadınların Arjantin, Tacikistan, Azerbaycan, Gürcistan uyruklu olduğu kaydedilirken, suç örgütünün mağdurları tehdit ederek, döverek ve şiddet kullanarak fuhşa zorladığı belirtildi.
 
Operasyon kapsamında kurtarılan yabancı uyruklu kadınların bazılarında frengi hastalığı olduğunun tespit edilmesi üzerine, bu kadınlarla ilişkiye girdiği tespit edilen erkek şahıslara hastalık konusuna ilişkin bilgilendirme yapıldığı öğrenildi.
 
Öte yandan, suç örgütü üyesi 19 şüpheli Asayiş Şubesi'nden sorgularının sona ermesinin ardından yoğun güvenlik önlemleri alınarak Malatya Adliyesi'ne gönderildi. 
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom