Metin Bulut önemli açıklamalarda bulundu

AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Başbakan’ın Diyarbakır’da açıkladığı cazibe merkezleri hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Metin Bulut önemli açıklamalarda bulundu Siyaset

AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut yaptığı açıklamada “Bu pakette Elazığımızın olması, Elazığ milletvekili olarak bizi çok mutlu etti. Bu kapsamda konu ile ilgili mücadele eden şehrin bürokrasisine, milletvekili arkadaşlarımıza, bölge milletvekillerine ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanımız Sayın Mustafa Ataş’a çok teşekkür ediyorum, bu hepimizin birlikteliği ile gerçekleşti” dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin tatile girmesi ile birlikte AK Parti Genel Merkezinde teşkilat çalışmalarında devam eden Bulut sözlerine şöyle devam etti; “Elazığ’ın bu kapsam içerisinde olması, Elazığ açısından fevkalade önemliydi. Çünkü sadece adı cazibe merkezi değil paketin kendisi de gerçekten cazip şekilde teşvikler içeriyor. Bu paket, destekleri Elazığ’a taşıyan, bölgeye taşıyan, bölge insanıyla, müteşebbisiyle ve esnafıyla bulunduran bir paket. Bu iyi değerlendirildiği takdirde Elazığ açısından önemli bir kazanım olacağını düşünüyoruz. Devlet, müteşebbise adeta şunu söylüyor “Siz arsayı bulun biz arsayı ücretsiz verelim, binanızı biz yapalım hatta işleme sermayenizi de biz sağlayalım ve bu sağlamış olduğumuz işletme sermayesinden hiç faiz almayalım. Bunu da 1 yıl sonra ödemeye başlatalım dört ya da beş yıl içerisinde ödeyin” gibi çok cazip imkânlar sunuyor.

BULUT: "MÜTEŞEBBİSLERE ÇAĞRIDA BULUNUYORUM"

Sözlerine devam eden Bulut : “Müteşebbislere, işadamlarına, sanayicilere çağrıda bulunmak istiyorum. Elazığ gerçekten cazip merkezleri içerisinde bölgenin güvenli limanlardan bir tanesidir. Elazığ, artık yatırım yapılabilecek bir noktaya gelmiştir. Özellikle tarım ve hayvancılık ile alakalı çok ciddi destekler geldi. Bölge adeta tarım ve hayvancılık açısından bulunmaz bir bölge haline gelecek ve bunun da çok iyi değerlendirilmesi gerekiyor. İnşallah çözme aşamasında olduğumuz Uluovayı ve Kuzovayı su ile buluşturduğumuzda, devletin teşviklerini de ova ile buluşturduğumuzda inşallah çok kısa zaman içerisinde Elazığımız tarım ve hayvancılık açısından da bölgenin hatta ülkenin en önemli illerinden bir tanesi olacaktır diye düşünüyorum.” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom