Karasal Yayın İhalesi Yapıldı

RTÜK’ün yerel karasal sayısal televizyon yayın lisansı sıralama ihalesi yapıldı. Çanakkale, Diyarbakır, Elazığ, İstanbul, Aydın, Balıkesir, Adana illerine yönelik sıralama belirlendi

Karasal Yayın İhalesi Yapıldı Güncel
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nca (RTÜK), yerel ve standart çözünürlüklü TV Yayın Sıralama İhalesi Yapıldı. Açık teklif usulüyle yapılan ihalede, Çanakkale, Diyarbakır, Elazığ, İstanbul, Aydın, Balıkesir ve Adana'da teklif veren kuruluşların sıralaması belilendi.
 
 RTÜK'ten yapılan yazılı açıklamaya göre, Çanakkele'de, 60 bin lirayla teklif veren 7 kuruluş şu şekilde sıralandı: Gelibolu Zafer Radyo TV. Yay. A.Ş, Çan FM Radyo Yay. ve Rek. Tic. A.Ş, Boğaz Radyo TV Yay. A.Ş, Ton Radyo TV ve Yay. A.Ş, Sem Teknik Basın ve Yay. A.Ş, BRT Biga Radyo TV Rek. Tic. ve San. A.Ş, Yaytaş Radyo TV Rek. Tic. ve San. A.Ş.
 
 Diyarbakır için 7 kuruluşun katıldığı ihalede 120 bin liralık teklifle Söz Radyo Televizyon Yayıncılık Sanayi ve Tic. A.Ş. ilk sırayı alırken, 100'er bin liralık teklifllerle Kanal 21 Yayıncılık Reklamcılık A.Ş ikinci, Gün Radyo TAV Yayıncılık A.Ş üçüncü, Can Yay. ve Rek. A.Ş. dördüncü, Rehber Radyo Televizyon A.Ş beşinci, Aktüel Radyo Televizyon Yay. San. Tic. A.Ş. altıncı, Güven Radyo TV Yay. Org. A.Ş. yedinci sırada yer aldı.
 
 Elazığ için yapılan sıralamada 7 kuruluştan Çıra Radyo TV Yap. ve Yay. Tic. A.Ş. 96 bin liralık teklifle ilk sırayı aldı. Sıralamada, 80'er bin liralık teklif veren kuruluşlardan Doruk Radyo Tav. Yay. A.Ş. ikinci, Hazar Radyo Yay. A.Ş. üçüncü, Ülkü Radyo Yayıncılık A.Ş. dördüncü, Turan Radyo TV Yap. ve Yay. A.Ş. beşinci, Ekspres Radyo TV Yapım Yayıncılık A.Ş. altıncı, YÜ-ŞA Radyo TV Yay. A.Ş. yedinci oldu.
 
 İhalede, 12 kuruluşun bulunduğu İstanbul sıralamasında Trabzon Kentim Radyo Televizyon Yayıncılık A.Ş. 1 milyon 440 bin liralık teklifle birinci sırayı aldı. Toru Medya TV Radyo ve Rek. A.Ş. 1 milyon 380 bin lirayla ikinci, MMC Yayıncılık A.Ş. 1 milyon 320 bin lirayla üçüncü oldu. 1 milyon 200 biner liralık tekliflerle Turkuvaz TV Hiz. A.Ş. dördüncü, El Cezire Yayıncılık Sanayi ve Ticaret A.Ş. beşinci, CPC Medya Radyo TV Yay. A.Ş. altıncı, Can Radyo Reklamcılık Yayıncılık San. Tic. A.Ş. yedinci sırada yer aldı.
 
 İstanbul da 1 milyon 140 biner liralık teklif veren Dost Radyo Av ve Rek. A.Ş. sekizinci, Hilal Radyo ve TV Yay. A.Ş. dokuzuncu sırayı aldı. Özgür Rek. ve Yay A.Ş. 1 milyon 80 bin liralık teklifle onuncu, Sivas Dijital Yay. San. ve Tic. A.Ş. 1 milyon 20 bin liralık teklifle on birinci, Kamer Radyo Televizyon Yay. Hizmetleri San. ve Tic. A.Ş. 600 bin liralık teklifle on ikinci oldu.
 
 Açıklamada, ihale sonuçlarının RTÜKün onayından sonra kesinleşeceği kaydedildi.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom