Muhasebecilere seminer verildi

Elazığ Defterdarlığı tarafından, 6736 sayılı yapılandırma kanunu hakkında defterdarlık çalışanlarına ve muhasebecilere seminer verildi. 

Muhasebecilere seminer verildi Güncel

Seminerde defterdarlık çalışanları ve muhasebeciler, 19 Ağustos 2016 tarihinde yürürlüğe girecek olan 6736 sayılı yapılandırma kanunu hakkında bilgilendirildi.

Seminere, Elazığ Defterdarı Erdoğan Yıldıraner, Harput Vergi Dairesi Müdürü Yasemin Algan, defterdarlık çalışanları ve kentte görev yapan muhasebeciler katıldı. 6736 sayılı yapılandırma kanunu hakkında bilgi veren Yıldıraner, "Yapılandırma kanunu, vatandaşlarımızın kamuya olan borcunu azaltarak taksitler halinde ödenmesine imkan vermektedir.

Vergi ihtilaflarını sulh yoluyla sonlandırılabilecek. Vergi incelemelerinde tespit edilen vergilerin dava yoluna gidilmeksizin ödenebilecek. Devam eden vergi incelemeleri için kanundan yararlanılabilecek. Geçmiş yıl beyanları artırılarak vergi incelemesine muhatap olunmayacak. Daha önce unutulmuş, eksik beyan edilmiş vergiler için pişmanlık beyanı yapılabilecek. İşletme kayıtları gerçek duruma uygun hale getirilecek. Yurtiçi ve yurtdışındaki bazı varlıklar milli ekonomiye kazandırılacaktır" dedi.

Seminer, Harput Vergi Dairesi Müdürü Yasemin Algan'ın sunum yapmasıyla sona erdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom