Emrah Güllü'den downlular için konser

Elazığ’da downlular için düzenlenen etkinlikte önceki yıl ‘O Ses Türkiye’ yarışmasında finale kalan Emrah Güllü konser verdi.

Emrah Güllü'den downlular için konser Güncel

Elazığ Down Sendromlular Derneği farkındalık oluşturmak için sosyal proje kapsamında etkinlik düzenledi. Sivrice Akpınar Mesire alanında düzenlenen etkinliğe down sendromlular, aileleri ve davetliler katıldı. Piknik havasında geçen etkinlikte Emrah Güllü de downlular için konser verdi.  Halay çekip dans eden down sendromlular doyası eğlenerek günü tadını çıkardı. Aileleri ile çeşitli oyunlar da oynayan down sendromlular çok mutlu olduklarını söyledi.

Sosyal proje kapsamında piknik tarzında bir etkinlik düzenlediklerini belirten Down Senromlular Derneği Fethi Ahmet Balın, “Down sendromlu çocukları sadece kültür sanat etkinlikleriyle değil aileleriyle birlikte burada hem piknik yapmak hem de halk sanatçımız Emrah Güllü kardeşimizin de konseriyle güzel bir gün geçirme amacı taşıdık. Günümüz çok güzel geçti. Down sendromlu çocuklarımızla birlikte yemeklerimizi yiyip, eğlence düzenledik. Özel çocukları kültürel, sanatsal etkinliklerin yanında birde pikniği ekledik. Bu etkinliğimizi birinci piknik şöleni olarak başlattık, bundan sonraki süreçte de tekrar devam edecektir” dedi.

Düzenlenen etkinlikte oyun oynayıp halay çektiklerini dile getiren down sendromlular çok eğlendiklerini ifade etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom