Elazığ’da bayramlaşma töreni yapıldı

Elazığ’da Kurban Bayramı nedeniyle valilik tarafından bayramlaşma töreni düzenlendi.

Elazığ’da bayramlaşma töreni yapıldı Güncel

İlk bayramlaşma töreni Gazi Huzurevi’nde düzenlendi. Törene, Vali Murat Zorluoğlu, İl Emniyet Müdürü Doğan Cangül, Jandarma Alay Komutanı Albay Özay Eryürek, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Suat Kenç katıldı. Burada Huzurevi sakinleriyle tek tek bayramlaşan Vali Murat Zorluoğlu ve beraberindekiler yaşlılarla sohbet etti.

Bayramların önemli günler olduğunu belirten Vali Murat Zorluoğlu, "Bayramlar kardeşliğin, birliğin, beraberliğin, sevginin, saygının ve hoşgörünün zirve yaptığı günlerdir. Bu günleri iyi değerlendirmek lazım. Bayramlar büyüklerimizin, annelerimizin, babalarımızın, akrabalarımızın, komşularımızın hal ve hatırının daha çok sorulduğu günlerdir. Bizde bu vesileyle buradaki amcalarımızı, teyzelerimizi ziyaret ettik. Onları bayramda yalnız bırakmak istemedik" dedi.

Daha sonra bayramlaşma töreni için Sevgi Evleri'ne geçen Vali Zorluoğlu'nu burada çocuklar karşıladı. Çocuklarla bayramlaşan Vali Zorluoğlu çocuklara oyuncak hediye etti. Oradan İl Emniyet Müdürlüğü Sevgi Bağları'nda polisleri ziyaret eden Zorluoğlu, polislerle bayramlaşıp onlarla sohbet etti. Daha sonra İl Jandarma Komutanlığı'na geçen Zorluoğlu burada askerlerle bayramlaştı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom