Aile Katliamında 43 Kurşun Sıkılmış

Özel harekat polisi'nin silahından tam 43 kurşun çıkmış

Aile Katliamında 43 Kurşun Sıkılmış Güncel
Elazığ'da, boşanma davası açan 1 çocuk annesi eşi ile, kayınpederi ve kayınvalidesini 28 eylül günü tabancayla vurarak öldürdüğü için tutuklanan Özel Haraket polisi Selim Meral'ın ifadedesinde, cinayetlerin yeni ayrıntıları ortaya çıktı. Selim Meral ile birlikte, olayın gerçekleştiği binanın kapısına kadar gelen babası Mehmet Meral de tutuklanırken, özel harekat polisinin beylik tabancasındaki kurşunlar bitince, bu kez görev silahını da kullandığı ve 3 kişiyi iki tabanca ile öldürdüğü belirtildi.
 
Elazığ'da 28 eylül günü meydana gelen olayda, Van Emniyet Müdürlüğü'nde görevli Özel Harekat polisi 27 yaşındaki Selim Meral, boşanma davası açan eşi Zeliha Meral, kayınpederi Bayram ve kayınvalidesi Ayten Sönmez'i tabancayla vurarak öldürdü. Olayın ardından tutuklanan Selim Meral'in ifadelerinde yeni detaylar ortaya çıktı.
 
Olaydan sonra Cumhuriyet savcısına ifade veren Meral, oğlunu görmek için Elazığ'a geldiğini ancak aile ile aralarında çıkan tartışma sonucu üzerinde bulunan iki silahı da çekerek olayı gerçekleştirdiğini söyledi. Özel Harekat Polisi Selim Meral şunları anlattı:
 
"Eşimi aradım. Telefonda bana 'Evde tekim, asla eve gelme, seni mahvedeceğiz' dedi. Çocuğumu görmek için apartmana girdiğimde karşılaştığım kayınpederim ve kayınvalidem de 'Çocuğu göstermeyiz' deyince tartışma çıktı. Apartmanın merdivenlerinde kayınpederimle boğuştuk. Kayınpederim bana yumruk attı. Kayınvalidem boğuşma sırasında kollarımı tutarak kayınpederime 'Hadi Bayram sen de vur' dedi. Üzerimde biri görev biri de beylik silahım olmak üzere 2 silah vardı. 9 mm'lik beylik silahımın mermisi bitince 7.65'lik görev silahımı çıkardım ve onunla ateş etmeye devam ettim."
 
Özel Haraket polisi Selim Meral katliamı gerçekleştirirken, babası 52 yaşındaki Mehmet Meral'in binanın kapasında beklediği ortaya çıktı. Oğlu ile birlikte çıkarıldığı mahkemece tutuklanan baba Mehmet Meral ifadesinde şunları söyledi:
 
"Oğlum Malatya'ya yanıma geldi. Torunumu görmek için Elazığ'a geldik. Apartmanın kapısı kilitliydi. Başka bir Zile bastık, kapıyı açtılar. Ben aşağıda bekledim. Üçüncü katta iken silah sesleri geldi. Oğlum aşağıya indiğinde her iki elinde de silah vardı ve 'Bu yaptıklarınıza değer miydi? diye bağırıyordu. Engel olamadım."
 
Yapılan otopside Zeliha Meral'in bedenine 22, kayınvalide Ayten Sönmez'in alnı ve kasık bölgesine 14, kayınpeder Bayram Sönmez'in karın bölgesine 7 kurşun olmak üzere toplam 43 kurşun sıkıldığı ortaya çıktı. Ablası, annesi ve babası öldürülen 19 yaşındaki Aykut Meral, eniştesi Selim Meral'in olay günü geleceğinden habersiz olduklarını, berberde çalıştığı için evde olmadığını söyledi.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom