CÜ Vakfı Okulları Atatürk’ü andı

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Okulları, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 80'inci yıl dönümü dolayısıyla anma programı düzenledi.

CÜ Vakfı Okulları Atatürk’ü andı
Sivas
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Okulları, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 80’inci yıl dönümü dolayısıyla anma programı düzenledi.

Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Okulları etkinlik salonunda gerçekleşen anma programına idareciler, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Anma programı saat 09.05’te saygı duruşunda bulunulması ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Mehmet Recai Toydemir Anadolu Lisesi öğrencisi Elif Saadet Kılılı, tarih sahnesine pek çok lider çıktığını, ancak bu liderlerin zamanla unutulduğunu söyledi. Mustafa Kemal Atatürk’ün ise hafızalardan hiçbir zaman kazınamayacağını ifade eden Kılılı,"Büyük Önder Atatürk, Kurtuluş Savaşı sonrası elde edilen başarının yeterli olmadığını düşünerek yapılması çok zor olan pek çok devrimler gerçekleştirmiştir. Onun Türk milletine en büyük armağanı Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmak olmuştur. Gerçekleştirdiği devrimler ile Türk Milletine çağ atlatmış, Türkiye Cumhuriyeti’nin dünya üzerinde saygın bir hale gelmesini sağlamıştır. Hayatının en son anına kadar ülkesine hizmet etmiş bu büyük insan ’Benden sonra beni benimsemek isteyenler bu temel mihver üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse, manevi mirasçılarım olurlar’ demek suretiyle kurduğu Cumhuriyete sahip olunmasını ve çok çalışarak bilimde ileri bir seviyeye çıkılmasını arzu ve temenni etmiştir. Vefatının 80. yılında büyük önderi saygı, minnet ve şükranla anıyoruz." şeklinde konuştu.

Ardından Edebiyat Öğretmeni Tuğba Orhanlı ve Müzik Öğretmeni İbrahim Üçinkülüğ tarafından hazırlanan oratoryo gösterisi sahnelendi. Gösteride türküler söylenerek şiirler okundu.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...