Elazığspor'dan flaş karar!

TFF 1. Lig de mücadele eden Elazığspor yönetimine olağanüstü genel kurulda şirketleşme yetkisi verildi.

Elazığspor'dan flaş karar! Spor

Belediye Kültür Merkezi'nde yapılan olağanüstü toplantıya Elazığspor İkinci Başkanı ve Mali İşler Sorumlusu Karahan Çelik, Kulüp Avukatı Cengiz Gülaç ile kulüp delegeleri katıldı.

Göreve geldikleri günden itibaren çeşitli sorunlarla mücadele ettiklerini belirten Elazığspor İkinci Başkanı ve Mali İşler Sorumlusu Karahan Çelik, "Bu problemlerin en başında Elazığspor Kulübü Derneği'nin sportif ve ticari faaliyetlerini yürütürken, daha önceden gelen icralardan ve protestolardan dolayı dernek hesaplarının dahi kullanılabilir durumda olmamasından dolayı ciddi sıkıntılar çektik. Çekmeye de devam ediyoruz. Bunların bir nebze bertaraf edilebilmesi için kulübün sportif faaliyetlerinin bir şirket üzerinden yürütülmesini yapmış olduğumuz görüşmeler sonucunda karar aldık" dedi.

Şirketleşme yolunda uzun süren bir çalışmaları olduğunu dile getiren Çelik, "Bu şekilde bir şirket üzerinden, sportif faaliyetleri yürütme kararı aldık. Genel Kurul Üyeleri, bu konuda bize yetki verirse, buradaki düşüncemiz bir Sportif A.Ş. kurmak ve bu A.Ş.'nin yüzde yüz hissesi Elazığspor Kulübü Derneğinin olacak şekilde faaliyetleri devam ettirmek. Bu şirkette tamamen sportif faaliyetler yürütülecek. İkinci bir şirket daha kurmayı hedefliyoruz. Burada da ticari faaliyetleri yürütmeyi düşünüyoruz. İkinci şirketin de tamamen hissedarının Elazığspor Sportif A.Ş. olmasını hedefliyoruz. Spor faaliyetiyle birlikte ticari faaliyetler de bir yandan devam ediyor. Hem ticari hem sportif faaliyetleri aynı şirket üzerinden yürütmemiz halinde devletin spor kulüplerine vermiş olduğu bazı vergi muafiyetlerinden maalesef yararlanamıyoruz. Sportif ve ticari faaliyetlerin iki ayrı kurum üzerinden iki ayrı şirket üzerinden yürütülmesi bu noktada şart" ifadelerini kullandı.

89 tane delegenin katıldığı olağan üstü genel kurul toplantısı sonucu sportif ve ticari olmak üzere 2 tane A.Ş. kurma kararı oy çokluğu ile alındı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Yücel akgüneş @Elazığ Spor

20 Eylül 2016 21:58

Öncelikle hayırlı olsun diyelim elazığ Spora gelir getirici yatırım şart bence 1.stat yanında yer alan dsi lojmanları bulunan alan alınıp benzinlik yapılsa 2.her mahalleye 10 adet taksi dolmuş hattı verilse bunların bütün gelirleri elazığ spora gelse iyi olur

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom