Elazığ’ın avantajlarını iyi değerlendirmek gerekiyor

Elazığ’ın cazibe merkezleri arasında olmasının önemine değinen AK Parti Elazığ Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı üyesi Ömer Serdar, Elazığ’ın avantajlarını iyi değerlendirmek gerektiğini söyledi.

Elazığ’ın avantajlarını iyi değerlendirmek gerekiyor Siyaset

AK Parti Elazığ Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı üyesi Ömer Serdar, Elazığ Ticari Borsası’nı ziyaret etti. Türkiye'nin kısa bir süre önce hain bir darbe teşebbüsü ile karşı karşıya kaldığını belirten Serdar, "Bu darbe teşebbüsü milletimizin iradesi, imanı ve gayretiyle savuşturuldu. Ancak bu süre içerisinde hayla olağan üstü şartlarla, sistemi sorunlarından ayıklamak için çaba sarf ediyoruz. Özellikle 15 Temmuz sonrası sivil toplum kuruluşlarımızın milli iradenin yanında olması önemliydi" dedi.

Başbakan Binali Yıldırım'ın açıkladığı ekonomi paketleri hakkında bilgi veren Serdar, "Başbakanımız, Doğu ve Güney Doğu Anadolu bölgesine yönelik teşvik tedbirleri ve yatırımları kapsamında bir program açıkladı. Bu programın temel hedefi bölgeler arası kalkınmışlıkların eşitlemek anlamında bazı bölgelere avantajlar sağlamakta. Elazığ'ın cazibe merkezleri arasında yer alması büyük çabalarımız oldu. Hamdolsun sonuçlarını alıp, Elazığ'da bu değerlendirme içerisinde yer aldı. 5 ayrı bölgeye ayrılmış bu cazibe merkezlerinde Elazığ'ın yer alması önemli" diye konuştu.

Elazığ'da huzur ortamının olması, sermayenin ürküten bir unsur olmaması ve pazar alanlarına ulaşım imkanlarının kolaylığı nedeniyle avantajlara sahip olduğunu dile getiren Serdar, şunları kaydetti:

“Bu avantajları bu kapsamda iyi değerlendirmek gerekiyor. Bu merkezler içerisinde devletin öngörmüş olduğu arsa tahsisinde, hibeden ve kamu alım garantisinden tutunda birçok imkan yatırım için sağlanmış oluyor. Ana çerçevesi bu olmakla beraber, bunun yasal düzenlemesi ve yönetmelikleri süreç içerisinde hazırlanacak. 10 yıllık program olan cazibe merkezleri programı Elazığ için önemli. Bu 10 yıllık süreci iyi değerlendirip Elazığ'ın bugüne kadar oluşan dezavantajlarını ortadan kaldırmak gerekiyor. Teşvikte 4. bölgede olmamızın dezavantajlarını hep yaşıyorduk, inşallah cazibe merkezleri programıyla bu dezavantajları kısmen ötelemiş olacağız.”

Milletvekili Serdar daha sonra, MHP ve CHP Elazığ Başkanlıkları ile organize sanayi bölgesini ziyaret etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom