Bingöl’de 233 kişiye iş fırsatı

Bingöl'de, İŞKUR ve İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri arasında imzalanan protokolle 9 ay süreyle çalıştırılacak 233 personel işe alınacak.

Bingöl’de 233 kişiye iş fırsatı Genel

İŞKUR Bingöl Müdürlüğü, Toplum Yararına Programlar (TYP) kapsamında 233 kişinin işe alınacağını duyurdu. 19 Eylül itibariyle başvuruları başlayan programa ilişkin yapılan açıklamada, başvuru için genel şartlar şöyle sıralandı:

“Kuruma kayıtlı işsiz olmak,18 yaşını tamamlamış (19 yaşından gün almış) olmak, Emekli, Malul, Köy Korucusu vb. adlar altında kamudan herhangi bir maaş almamak, Açıköğretim hariç Öğrenci olmamak. Ayrıca Engelliler, Eski hükümlüler, Kadınlar ve 35 yaş üstü erkekler öncelikli olacaklardır. Katılımcılar için TYP’den yararlanma süresi, on iki ay içerisinde ayrı ayrı olarak veya bir defada en fazla dokuz aydır. Bu sürenin bitiminde katılımcının programla ilişiği kesilir. Bir katılımcı aynı kurum veya kuruluşla düzenlenen TYP’den en fazla on sekiz ay yararlanabilir. Bu sürenin bitiminde katılımcının programla ilişiği kesilir. Katılımcıların yukarıda belirtilen tüm şartları taşıması ve programdan yararlanma hükümlerine uyulması zorunludur. Başvuru süresi sona erdikten sonra yeni katılımcı başvurusu alınamayacaktır. Başvurular Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne şahsen yapılabileceği gibi www.iskur.gov.tr sistemi üzerinden de yapılabilecektir.”

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom