Elazığspor’un itirazı reddedildi

Bugün gerçekleşen Tahkim Kurulu toplantısında Elazığspor’un 5 maç ceza alan oyuncusu Berk Yıldız ile ilgili yaptığı itiraz reddedildi.

Elazığspor’un itirazı reddedildi Spor

9 Eylül 2016 tarihinde yapılan Elazuğspor u21- Ümraniyespor U21 maçının ardından yaşanan olaylarda maçın hakemi Yusuf Adın, Berk Yıldız’ın da aralarında bulunduğu Elazığsporlu 9futbolcuya kırmızı kart göstermiş ve PFDK tarafından bu futbolculara 5 ile 10 maçtan men cezası vermişti.

Elazığspor Kulübü, 5 maç ceza alan genç futbolcu Berk Yıldız ile ilgili olarak Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na itirazda bulundu. Elazığspor’un yaptığı bu itiraz bugün toplanan tahkim kurulu toplantısında açıklandı.

Bugün TFF’den yapılan açıklamada tahkim kurulu toplantısında Elazığsporlu Berk Yıldız’ın 5 maçlık cezasının oy birliği ile onaylandığı belirtildi.

Tahkim Kurulu’nun Berk Yıldız ile ilgili olarak yaptığı açıklama şöyle:

“Elazığ Spor Kulübü'nün, futbolcusu Berk Yıldız ile ilgili PFDK'nın 15.09.2016 tarih ve E.2016-2017/77, K.2016-2017/89 sayılı kararına itirazı incelendi. İtirazın süresinde olduğu, gerekli harcın yatırıldığı görüldü. Yapılan müzakere neticesinde; PFDK'ca Elazığ Spor Kulübü'nün, futbolcusu Berk Yıldız'ın, rakip takım sporcularına yönelik saldırısı nedeniyle FDT'nin 44/1-a maddesi uyarınca5 resmi müsabakan men cezası verilmesinde sübut, hukuki nitelik ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından itirazın reddine,cezanın onanmasına oybirliği ile karar verilmiştir.”

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom