Harput Okuma ve Kültür Evi’nin açılışı yapıldı

Harput kültürü ve araştırmalarına hizmet vermek amacıyla yapılan Harput Okuma ve Kültür Evi’nin açılışı yapıldı.

Harput Okuma ve Kültür Evi’nin açılışı yapıldı Kültür

Elazığ’ın tarihi mahallesi Harput'ta gerçekleştirilen açılışa, Vali Murat Zorluoğlu, AK Parti Elazığ Milletvekilleri Ömer Serdar ve Ejder Açıkkapı, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ile davetliler katıldı. Harput’un, Elazığ için kültürel ve tarihsel bir öneme sahip olduğunu belirten Vali Zorluoğlu, “Biz, göreve başladığımız süreden itibaren Harput’un tarihine ve kendisine yakışır bir şekilde yeniden imar edilmesi ile ilgili ciddi mesai harcıyoruz. Valiliğimizin ve belediyemizin yaptığı önemli çalışmalar var ve önümüzdeki dönemde de bu çalışmalar devam edecek. Hizmete resmi olarak açmış olduğumuz Harput Okuma ve Kültür evimiz bu çalışmalarımızın ilk meyvesi olarak da değerlendirilebilir” dedi.

Harput Okuma ve Kültür Evi’nin kente hayırlı olmasını dileyen AK Parti Elazığ Milletvekili Ömer Serdar, “Burada mesele Harput kültürünü diri tutmak. Yani buradaki tarihi yapıya uygun yapıları inşa ederek buranın kültürel kimliği ile birlikte bir ilgi alanına dönüşmesini sağlamak” ifadelerini kullandı.

Harput Okuma ve Kültür Evi’nin Harput’un uğrak yerlerinden biri olacağını düşündüğünü söyleyen AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, “Harput Okuma ve Kültür Evi, büyük bir eksikliği giderdiğini düşünüyorum. Dileğimiz Harput’un tarihini yansıtan böylesi güzel yerlerin fazlalaştırılmasıdır” diye konuştu.

Harput Okuma ve Kültür Evi’nin açılmasıyla büyük bir eksikliğin giderildiğini dile getiren Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, “Son 2,5 yıldır Harput’ta yapmış olduğumuz birçok çalışmalar, Harput’un dokusunu yeniden canlandırma ve milletimizin hizmetine sunmaktır. Birçok restorasyonlar yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz” dedi.

İl Müftüsü Peyami Güngör’ün dua etmesinin ardından protokol üyeleri kurdele keserek Harput Okuma ve Kültür Evi’ni hizmete açtı. Açılışın ardından protokol üyeleri Harput Okuma ve Kültür Evi’ni gezerek görevlilerden bilgi aldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom