Aydın zeytinyağı Elazığlılardan yoğun ilgi gördü

Aydın Ticaret Borsası, Elazığlıları zeytinyağı ile buluşturdu. Zeytinyağı pazar payının arttırılması projesi kapsamında gerçekleşen buluşma yoğun ilgi gördü.

Aydın zeytinyağı Elazığlılardan yoğun ilgi gördü Güncel

İstanbul Ticaret Borsası, Ege İhracatçı Birlikleri, Ulusal  Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi,  Aydın Ticaret Borsası Gıda Labaratuvarları A.Ş. ortaklığında Aydın Ticaret Borsası tarafından başvurusu yapılan, KOSGEB Başkanlığı tarafından desteklenen “Zeytinyağı’nın Pazar Payının Arttırılması”  Projesi kapsamında 20 ilde gerçekleşecek olan tadım ve tanıtım faaliyetlerinin onikincisi 24-25 Eylül 2016 tarihlerinde “Elazığ Park 23  AVM’de” gerçekleştirildi.

Elazığlıların yoğun ilgi gösterdiği Zeytinyağı Tadım ve  Tanıtım etkinliğinde; Uluslararası Zeytin  Konseyi (International Olive Council / IOC ) tarafından akredite olan, Aydın Ticaret Borsası Tadım Paneli Uzmanları Hakan Gökalp ve Yusuf Küçük görev aldı.

Tadım uzmanları tarafından, tüketicilere kaliteli ve kalitesiz zeytinyağını nasıl ayırt edebilecekleri, kaliteli zeytinyağında olması ve olmaması gereken özellikler hakkında bilgiler verildi.

Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Bosnalı; “KOSGEB Başkanlığı tarafından desteklenen ‘Zeytinyağı Pazar Payının Arttırılması’  Projemiz kapsamında, Zeytinyağı Tadım ve Tanıtım etkinliğimizin onikincisi Elazığlıların yoğun katılımı ve ilgisiyle gerçekleştirdik. İki gün süren etkinliğimizde tadım uzmanlarımız, proje kapsamında zeytinyağı tanıtımı ve tadımı yaptırarak, tüketicilere zeytinyağında olması ve olmaması gereken özellikler hakkında bilgiler verdi.

Amacımız; bilinçli bir tüketici kitlesi oluşturarak, tadım kriterleri ve kimyasal özelliklerine göre üstün kalitede olan zeytinyağının tanınırlığı ve bilinirliğini arttırmaya, ülkemizde düşük miktarda olan zeytinyağı tüketiminin ve zeytinyağı markalarının arttırılmasına katkı sağlamaktır. KOSGEB tarafından desteklenen “Zeytinyağı’nın Pazar Payının Arttırılması” projesi ile amacımıza ulaşacağımızın inancındayız. Projemiz kapsamında tadım ve tanıtım etkinliğimizin devamında Kütahya, Ordu, Malatya, Zonguldak, İzmit, Sakarya, Mardin ve Van olmak üzere 8 ilde daha zeytinyağının tadım ve tanıtımını yapacağız,  Elazığ’da gerçekleşen tadım ve tanıtım etkinliğimizde projemize  yoğun ilgi gösteren Elazığlılara teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom