Harput Devlet Hastanesi’nde Açılış

Harput Devlet Hastanesi bünyesinde yenilenmesi tamamlanan doğumhane törenle hizmete açıldı.

Harput Devlet Hastanesi’nde Açılış Güncel
Harput Devlet Hastanesi bünyesinde yenilenmesi tamamlanan doğumhane yapılan bir törenle hizmete açıldı.
 
Açılış programına Vali Muammer Erol, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Tarkan Özdemir, Harput Devlet Hastanesi Yöneticisi Dr. Mustafa Namlı ve çok sayıda davetli katıldı.
 
Açılışta yapılan yenileme işlemi hakkında bilgi veren Harput Devlet Hastanesi Yöneticisi Dr. Mustafa Namlı, “Daha kaliteli sağlık hizmeti sunmak amacıyla Hastanemiz Doğumhanesi yenilenmiştir. Hastanemiz Doğumhanesinin yenilenmesi sürecinde modern tıbbın gerektirdiği alt yapı desteği yanında, anne ve bebeğin huzuru, konforu ve mahremiyeti göz önünde bulundurulmuştur.
 
Hastanemiz doğumhanesinde bir erkek bir bayan 2 Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, konusunda tecrübeli 9 ebe, 1 eğitim hemşiresi ve 4 yardımcı bayan personelle 24 saat hizmet verilmektedir.
 
Hastanemiz doğumhanesinde 4 adet tek kişilik yüksek standartta doğum odası, müdahale ve NST odası bulunmaktadır. Her odada transport küvöz, radyan ısıtıcı, tartı ve NST mevcuttur. Ayrıca hastanemiz bünyesindeki 6 yataklı 1. basamak yenidoğan yoğun bakım ünitesi, doğum sonrası yoğun bakıma ihtiyaç duyan bebekler için hizmet vermektedir. Müdahale odasında Ultrason ve kriyo cihazı mevcuttur. Aylık ortalama 70 doğumun gerçekleştirildiği doğumhanemizde anne ve anne adaylarına doğum, emzirme, doğum sonrası bakım konularında eğitimler verilmektedir” dedi. 
 
 Vali Muammer Erol ve beraberindekiler açılışın ardından yenilenen doğumhaneyi gezerek yetkililerden bilgi aldılar.
  
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom