Şorşor deresinde çalışmalar hızla ilerliyor

Elazığ Belediyesi, İlbank ve Devlet Su İşleri'nin ortak çalışmaları sonucu hayata geçirilen Şorşor Deresi Projesi kapsamındaki açık kanal yapımına ilişkin yer teslimi yapıldı.

Şorşor deresinde çalışmalar hızla ilerliyor Güncel

Kentte, Hicret, Aksaray, Kızılay ve Gümüşkavak mahallelerini yakından ilgilendiren ve özellikle yaz aylarında pek çok problemi beraberinde getiren Şorşor Deresi, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz'ın öncülüğünde çözüme kavuşuyor. Elazığ'ın yıllardır tüm çabalara rağmen çözülemeyen Şorşor Deresi çevresi ıslah edilerek, rekreasyon alanı haline getirilerek, şehir için bir cazibe noktası oluşturulması hedefleniyor. Çalışmalar kapsamında son olarak açık kanal yapımına ilişkin yer teslimi de yapıldı.

Gelinen aşamaya ilişkin bir değerlendirmede bulunan Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Dumandağ, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın seçim vaatleri arasında yer alan Şorşor Deresi Islah Projesi kapsamında açık kanal yapım işi yer tesliminin yapıldığını ifade etti. Kentin kırk yıllık sorununun çözümüne ilişkin fiili çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini kaydeden Dumandağ, “Elazığ Belediyesi olarak 2014 yerel seçimlerinin ardından Şorşor Deresi Projesine ilişkin çalışmalara start verdik. Bu bağlamda ilk günden itibaren projeye ilişkin planlamalarımızı yaparak, çalışma güzergahını belirledik. İstimlak çalışmalarını gerçekleştirerek, fiili çalışmalarımızı başlattık. Yaklaşık 38 kilometrelik bir alanda kapalı kanal yapım işini belediyemiz olarak üstlendik. Fiili çalışmalarımız doğrultusunda 38 kilometrelik alandaki çalışmaların yüzde 30’luk kısmını tamamlamış durumdayız” dedi.

Elazığ Belediyesi tarafından projenin son aşamasında gerçekleştirilecek rekreasyon çalışmalarıyla alanın vatandaşların piknik yapacağı, dinleneceği, gezinti yapacağı gözde mekanlardan birine dönüşeceğine vurgu yapan Dumandağ, “Kolektör hattı yapım çalışmalarını büyük bir hızla sürdürüyoruz. DSİ Bölge Müdürlüğümüz tarafından gerçekleştirilecek açık alan kanal yapım işi 600 gün içerisinde tamamlanacaktır. Daha sonraki aşamada Elazığ Belediyesi olarak güzergah üzerinde çevre düzenleme çalışmaları ve bağlantı yollarının yapımını gerçekleştireceğiz. Çalışmalarımızın tamamlanmasıyla şehrimizin en önemli sorunlarından biri çözüme ulaştırılarak, şehrimizi önemli cazibe merkezlerinden birine kavuşturmuş olacağız” diye konuştu.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom