Harput’ta son bahar temizliği

Elazığ Belediyesi Harput'ta kapsamlı temizlik çalışması gerçekleştirildi.

Harput’ta son bahar temizliği Güncel

Elazığlılara sağlıklı ve temiz bir çevre sunulmasını hedefleyen Elazığ Belediyesi, kent merkezindeki rutin temizlik çalışmalarının yanı sıra belli periyotlarla mahallelerde gerçekleştirdiği kapsamlı temizlik çalışmalarını sürdürüyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri bu kapsamda sabahın erken saatlerinde araç ve ekipmanlarıyla birlikte Harput Mahallesi’nde kapsamlı bir mıntıka temizliği gerçekleştirdi.

Görüntü kirliliği oluşturan, boş alanlardaki yabani otları temizleyerek işe koyulan ekipler, çevreye saçılan çöp ve hafriyatları topladıktan sonra, Vatandaşlar tarafından yoğun olarak kullanılan noktalarda 80 derece buharlı temizlik aracıyla sokakları ve otobüs duraklarını hijyen sağlamak amacıyla dezenfekte etti. Çöp konteyneri yıkama aracıyla çöp konteynerlerinin yıkanmasının yanı sıra mahalle mezarlığı, türbeler, yol güzergâhları ve camilerin temizliği gerçekleştirildi.

MUHTAR DEMİRPOLAT: “HARPUT HİZMETTE ALTIN GÜNLERİNİ YAŞIYOR”
Harput’a verilen önem ve ilgiden memnun olduklarını belirten Harput Mahallesi Muhtarı Zülküf Demirpolat, Harput’ta yaşayan mahalle sakinlerinin ve ziyaretçilerin de çevre temizliği konusunda duyarlı olması gerektiğine vurgu yaparak “Harput eski Harput değil artık her geçen gün yenileniyor. Her alanda yapılan hizmetten memnunuz. Harput hizmette altın günlerini yaşıyor bu nedenle Belediye Başkanımız Mücahit Yanılmaz’a Harput Mahallesi Sakinleri ve şahsım adına teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom