Zabıtadan hurda araçlara sıkı denetim

Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından vatandaşın sağlık ve huzurunu bozan koşullara yönelik denetimler aralıksız bir şekilde sürdürülürken, ekipler bu kez görüntü kirliliğine yol açan hurda araçlara yönelik bir dizi denetim gerçekleştirildi.

Zabıtadan hurda araçlara sıkı denetim Güncel

Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından Sanayi Sitesinde hurda araç ve malzemelerini istifleyen işyerlerine yönelik bir dizi denetim gerçekleştirildi. Kontrollerde esnaflar, işyeri açma ve çalışma ruhsatları ile hurda araçların istiflenmesi sırasında kamuya ve vatandaşlara ait alanları işgal etmemeleri konusunda uyarılırken, daha önce yapılan uyarılara uymayanlara ait hurdalar da ekipler tarafından çekici ile kaldırıldı ve işyeri sahiplerine idari para cezası uygulandı.

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada hurda araç ve malzemelerini istifleyen işyerlerine yönelik denetimlerin şehir genelinde etkin bir şekilde sürdürüldüğü belirtilerek, “Şehir merkezinde gelişigüzel istiflenerek, görüntü kirliliğine sebep olan hurda araç ve malzemelerine yönelik denetimlerde 2016 yılı içerisinde 50 araç kaldırılarak, hurda depolarına nakledilmiştir. Bu yönde ekiplerimiz tarafından gerçekleştirilen denetimler ve gerekli yaptırımlar uygulanmaya devam edilecektir” denildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom