Tek Suçlu Sollied Mi

Tek Suçlu Sollied Mi
Türk Futbolun da bir gerçek vardır. Bir takım başarısız sonuçlar alırsa ceza Teknik Direktöre kesilir ve muhtemelen gönderilir. Daha sonra hoca kıyımları başlar. Lig’de geride kalan 7 maçta yedi puan toplayıp, son dört maçta 12, toplamda ise 18 gol kalesinde gören bir takımın en zayıf halkası Teknik Direktör olarak gösterilir. Şuan da Elazığspor’da yaşanan durumunda bundan farkı yok. Başarısızlığın tek sorumlusu Sollied olarak gösteriliyor. Kasımpaşa maçının ardından Sosyal Medya’yı takip ediyorum. Farklı görüşlerin hakim olduğu yorumlara baktığımızda, herkesin farklı senaryoları da var. Geride kalan 3 hafta da Elazığspor, başarısız görünebilir ama bir gerçek var ki Elazığspor’un şuan en sağlam halkası Trond Sollied. Kariyeri başarılarla dolu Sollied, şuan etrafında olan bitenlere anlam veremediği gibi şaşkınlık içinde izliyordur çevresini ve ben nereye düştüm diyerek de mutlaka kendine bir eleştiri getiriyordur. Bence Elazığspor’un son haftalarda ki başarısız sonuçlarını Teknik Direktör üzerinden değil, yönetim üzerinden irdelemek gerekiyor. Sayın Başkan Selçuk Öztürk’ün yönetimi oluşturduğu ve Elazığspor’u sahiplendiği günden itibaren yaptığı doğruları hatta ve hatta yalnız kalmasına rağmen Elazığspor’da maddi sıkıntılar olmasına rağmen sportif başarıyı getirdiğini her ortamda söylemişimdir.
 
Geçen sezon takım zorda olsa lig’de kaldıktan sonra tüm Elazığspor camiasında ki ortak görüş yönetimin kadro iskeletini koruyarak zamanında transferlerini yaparak lig’e başlamasıydı ve yönetimin aynı hataları tekrarlamamasıydı. Gelinen noktaya baktığımızda bir insan neden ayağına sıkar, neden aynı hataları yapar diye düşünmeden geçemiyorum. Elazığspor’un yapması gereken en önemli hamle takımın başına bir Sportif Direktör getirmesiydi ve bu hamlede Yasir Elmacı tercih edildi. Futbolu yeni bırakmış, futboldan yeni kopmuş, tecrübesiz bir Sportif Direktör’ün Elazığspor’da neler yapacağı açıkçası merak konusuydu. Mesela Sollied gibi tecrübeli bir hoca Elmacı’nın yetkileri altında çalışabilir miydi ? Bilica, Iveşa, Köksal, Adem, Çağlar gibi isimli futbolcular Elmacı’nın kontrolünde olabilir miydi ? Sportif Direktör, Genel Menajer, Futbol Şube arasında yetki karmaşaları yaşanabilir miydi ? An itibariyle Sollied, Sportif Direktör ve Genel Menajerin gerçekleştirdiği transferle yola çıkmak zorunda kaldı. Transferlerde geç kalındı ve yine geçen sezon olduğu gibi hazır olmayan, futbola küsmüş, takımlarıyla sorun yaşayan, futbolcular alınarak Sollied’e sunuldu. Birde bu transferlere Türkiye Lig’ini tanımayan genç ve gurbetçi futbolcular eklenerek. Halbuki Elazığspor’un ligi bilen tecrübeli futbolculara ihtiyacı varken, takımın birden bire gençleştirme operasyonuna
 
götürülmesi de yanlışlardan biriydi. Kısacası yol yakınken bu takıma bir neşter vurulacaksa kesinlikle bu Teknik Direktör olmamalıdır... Bilica, Adem, Alper, Köksal gibi önemli isimlerin birden kesilmesi düşündürücü ! Deniz Aslan, Özgür Özkaya, Hakan Söyler gibi isimlerden vazgeçilmemesi akıllarda soru işaretlerine neden oluyor. Acaba birileri kendi futbolcularının oynatılması noktasında zemin mi hazırlıyor ? Marvin ve Aydın Karabulut gibi iki önemli futbolcunun acele takımdan gönderilmesi acaba Serdar Özkan’a yer açmak için miydi ? Evet… Bu durumda Kulüp Başkanımız Sayın Selçuk Öztürk’e önemli işler düşüyor. Kurumsallaşma ve yeniden yapılanma adına attığınız adımların boşa gitmemesi için oluşturmuş olduğunuz yapının içine tercih ettiğiniz kişi ve kişileri bir kez daha gözden geçirip, sağlıklı karar vermeniz Elazığspor’un menfaatlerine olacaktır. Gelişen Olayları büyük bir şaşkınlıkla takip eden Norveçli Sollied’in vurulacak neşterde son isim olması Elazığspor camiasının yararına olacaktır. Sayın Başkanın Kamuoyunu ve taraftarları rahatlatacak en doğru kararı vereceğini ve son günlerde Elazığspor üzerinde dolaşan bu karabulutların son bulacağını ümit ediyor, taraftarlarımızı bu zor günde birlik beraberliğe davet ediyorum.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom