Bakandan Elazığlılara müjde

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Elazığ’da 386 milyon lira maliyeti olan 7 tesisisin temelini atarken, 1 tesisin de açılışını yaptı.

Bakandan Elazığlılara müjde Güncel

Elazığ’a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, çeşitli ziyaretlerde bulunduktan sonra bakanlığa bağlı birimlerin yapacağı hizmetler ile tamamlanan bir hizmetin açılış ve temel atma törenine katıldı. 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda yapılan programa, Bakan Eroğlu ile birlikte AK Parti Elazığ milletvekilleri Ömer Serdar, Ejder Açıkkapı, Metin Bulut, Tahir Öztürk, Vali Murat Zorluoğlu, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, bakanlığa bağlı birimlerin genel müdürleri, diğer protokol üyeleri ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı.

FETÖ’nün 15 Temmuz’da en alçak, en kanlı ülkeyi işgal etme planına karşı vatandaşların büyük bir kahramanlık gösterdiğini belirten Bakan Eroğlu, “Bütün meydanları doldurdunuz. Milli irade, Türkiye’nin bütünlüğü, beraberlik ve beraberlik kardeşliği için tek vatan, tek devlet, tek devlet, tek bayrak için ayaktayız dediniz, dimdik durdunuz. Bu alçak ve sapık darbe girişimine karşı milletimizin kahramanlığı örnektir. Bu desten bütün dünya tarihine kahramanlık destanı olarak geçti. Böyle bir destan başka bir millette yok” dedi.

“21. YÜZYILA MÜHRÜMÜZÜ VURACAĞIZ”

Ordunun her zamankinden güçlü olduğunu ve bir tek terörist kalmayana kadar mücadelenin kararlılıkta devam edeceğini vurgulayan Eroğlu, Fırat Kalkanı ile peygamber ocağı gereğini yaptığını, Musul operasyonuyla da gereğinin yapılacağını kaydetti. Artık Türkiye’nin gündeme göre başını öne eğen bir ülke olmadığına da vurgu yapan Eroğlu, “Artık başı dik, gündem belirleyen bir ülke olarak yoluna devam edecektir. 2023, 2053, 2071 büyük hedeflerini gerçekleştirecektir. Bu milletin bahtı açık, yıldızı parlaktır. 21. yüzyıla mührümüzü vuracağız” diye konuştu.

“20 TANE MÜJDE GETİRDİK”

Elazığ’da bütün kurumların hükumetleri döneminde büyük yatırımlar yaptığını hatırlatan Eroğlu, şunları kaydetti:

“Ulaştırma Bakanlığı Elazığ’daki hizmetle birinciliği aldı, maalesef ikinci sırada biziz. Ben şunun sözünü veriyorum. Biz 2017’den sonra Elazığ’da birinci olacağız. Genel müdürlerime kesin olarak talimat verdim. Bugün Elazığ’da 386 milyonluk muhteşem tesislerin temelini atıp, tesislerini yapacağız. Vatandaşımızın emrindeyiz, hizmetkarız. Buraya gelirken eli boş gelmek caiz değildi. 20 tane müjde getirdik. Bu da 315 milyon liralık bir yatırım. Doğu Anadolu Projesi’nde (DAP) Elazığ’a büyük yatırımlar yapılacak. Özellikle DAP projesinde 2019 yılına kadar bütün projeler bitirilecek. Uluova projesi bitti. Yaptığımız sistemle Keban barajı üzerinden güneş enerjisi sistemi üzerinden sulama kararı verdik. İnşallah yatırım programına koyduracağız. Bahar aylarında temel atmayı planlıyoruz. Bunun müjdesini de vereyim:”

Konuşmaların ardından Bakan Eroğlu ile birlikte protokol üyeleri 386 milyon lira yatırım bedeli olan Kanatlı Sulaması, İçme Suyu Arıtma, İçme Suyu İshale Hattı, Kovancılar Tatar Barajı, Karakoçan Sarıcan Barajı, Şorşor Taşkın Koruma Tesisi ve Ağaçlandırma ile Ormanlık projelerinin startını verdi. Ayrıca Kovancılar ilçesine bağlanan Bakan Eroğlu,  müteferrik Koruma Tesisleri’nin açılışını ilçe protokolüyle birlikte yaptı.

Tesislerin yapım işlerini kazanan şirketlerle de tek tek görüşen Bakan Eroğlu, yatırımların tamamlanma süresini öne çekti.

Kırsal Kalkınmayı destekleme projeleri kapsamında ise bazı çiftçilere ceviz ekmeleri için 49 yıllığına yer teslimi yaptı. Program, 5 bin ceviz ve badem fidanın dağıtılması ile sona erdi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom
pırlanta organizasyon, kına organizasyon, nişan organizasyon, doğum günü organizasyon gezilecek yerler