Ankara Devlet Türk Müziği Korosu Elazığ’da konser verdi

Ankara Devlet Türk Müziği Korosu 15 Temmuz demokrasi şehitleri ve kahramanları için Elazığ’da konser verdi.

Ankara Devlet Türk Müziği Korosu Elazığ’da konser verdi Güncel

Fırat Üniversitesi Rektörlüğü koordinesinde Ankara Devlet Türk Müziği Korosu, 15 Temmuz demokrasi şehitleri ve kahramanları için konser verdi. 53 kişilik kadrosuyla Elazığ’a gelen Ankara Devlet Türk Müziği Korosu, 15 Temmuz’un içeriğine ve ruhuna uygun yurdun değişik yörelerinden 28 eser seslendirdi. Fırat Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezinde düzenlen konsere, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Belediye Başkan Yardımcısı Sedat Karataş, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

15 Temmuz demokrasi şehitleri ve kahramanları adına düzenlenen konserde Elazığlılarla bir araya geldiklerini belirten Ankara Devlet Halk Müziği Korosu Şefi Necmi Kıran, repertuar olarak 15 Temmuz’un içeriğine ve ruhuna uygun yurdun değişik yörelerinden eseler seslendirdiklerini söyledi.

Yaklaşık 53 kişilik bir kadro ile konser verdiklerini ifade eden Kıran, “Koromuzun tamamı 100 kişilik bir kadrodur. Konserimiz ise 2 bölümden oluşuyor. Yurt içi ve dışı sürekli konserlerimiz oluyor. Düzenli olarak Ankara’da 3’er haftalık periyotlarla konserlerimiz sürekli devam ediyor. Bunun dışında ise turnelerimiz oluyor” dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom