Mısır'daki Darbenin 100. Günü

Rabia Platformu üyeleri, Elazığ'da protesto gösterisi düzenledi

Mısır'daki Darbenin 100. Günü Güncel
Elazığ'da ise PTT Meydanı'nda toplanan platform üyeleri, ellerinde pankart ve döviz taşıyarak Gazi Caddesi üzerinden Elazığ Öğretmenevi'ne kadar yürüdü.
 
Genç Memur-Sen Elazığ Şube Başkanı Fuad Ülger, burada grup adına yaptığı açıklamada, Mısır halkına yaşatılanları, bütün insanlığa karşı tehdit olarak gördüklerini belirtti.
 
Mısır'da cuntanın keyfi ve zalimane bir yönetim sürdürdüğünü, kendi halkına zulüm yaptığını ifade eden Ülger, dünya ülkelerinin Mısır'daki kanlı darbeye seyirci kalışının da 100. günü olduğunu vurguladı.
 
Mısır halkının iradesinin, demokratik yollarla seçilmiş sivil idaresinin yanında olmayı, insan olmanın gereği olarak gördüklerini belirten Ülgen, şunları kaydetti:
 
"Vicdanı olan herkesi darbeye, darbecilere, adaletsizliğe, insan hayatına kasteden her türlü eyleme karşı çıkmaya, Mısır halkının direnişine ve insanlığın dirilişine katkı sunmaya davet ediyoruz. Herkes için, bütün insanlar ve bütün insanlık için adil, özgür, barışçıl ve inançlara saygılı, her türlü ayrımcılığa ve her türlü ayrıcalığa son verecek yeni bir dünya istiyoruz. Bu yüzden, Rabia-tül Adeviyye Meydanı'nda yapılan katliamın sessiz tanıkları olmayacağız. Bu yüzden, darbeye itirazlarında, darbecilere isyanlarında Mısır halkının yanında olacağız.".
 
Her iki eylemde de platform üyeleri, açıklamanın ardından sessizce dağıldı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom