Vali Zorluoğlu’ndan mermer ocağına ziyaret

Vali Murat Zorluoğlu, Baskil ilçesi Işıklar köyünde faaliyet gösteren Alpin Mermer Ocağı İşletmesine bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette Vali Zorluoğlu’na, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Özay Eryürek ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nazif Bilginoğlu da eşlik etti.

Vali Zorluoğlu’ndan mermer ocağına ziyaret Güncel

Baskil Kaymakamı Uhut Emre Koyuncu, Köy Muhtarı Metin Kızrak ve Alpin Mermer Ocağı İşletmesi çalışanları tarafından karşılanan Vali Murat Zorluoğlu, mermer ocağı işletmecilerinden işletme hakkında bilgi aldı.

Alpin Mermer Ocağı İşletmesi Genel Koordinatörü Mehmet Aydın, mermer ocağının 2014’ten beri hizmet verdiğini dile getirerek, “Elazığ’daki tek bej mermer blokları bu mermer ocağında çıkarılıyor. Bu mermeri Elazığ’dan Çin, Hindistan başta olmak üzere Tayvan, Vietnam gibi diğer ülkelere ihraç ediyoruz. Hali hazırda 25 yıllık mermer rezervi var. Elazığ için bu çok büyük bir şans.” dedi.

Vali Murat Zorluoğlu mermer ocağında incelemelerde bulunarak bu tesisin Elazığ sanayisine ivme kazandıran bir tesis olduğunu dile getirdi. Vali Zorluoğlu, Elazığ'ın kalkınmada öncelikli iller arasında olduğunu belirterek, “Elazığ’da sanayi yatırımlarının artırılması için yoğun bir çaba içerisindeyiz. Cazibe Merkezi İller kapsamında bu bölgede istihdamın, üretimin arttırılması hedefleniyor. Biz yatırımcıların yanındayız. Elazığ’da yatırım yapacak her tesis mutlaka bizden destek görecektir. İnşallah bu tesis de ileride büyüyerek ilimize ve ülkemize fayda sağlamaya devam edecektir” dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...