Bingöl'de terör saldırısı

Bingöl’ün Genç ilçesinde PKK tarafından dün gece eş zamanlı terör saldırısında 2 polis memuru şehit oldu; 5'i güvenlik gücü olmak üzere 18 kişi yaralandı.

Bingöl'de terör saldırısı Genel

BİNGÖL’DE PATLAMANIN ŞİDDETİ GÜN AĞARINCA ORTAYA ÇIKTI

Bingöl’ün Genç ilçesinde 2 polisin şehit olduğu, 6’sı güvenlik görevlisi, 18kişinin yaralandığı bombalı saldırının şiddeti gün ağarınca ortaya çıktı. Patlamada, çok sayıda ev ve iş yeri zarar görürken, bazı elektrik direklerinin devrildiği görüldü.

Genç ilçesi kaymakamlık binası önüne teröristlerce bırakılan bomba yüklü aracın dün gece saatlerinde zırhlı polis aracının geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu 2 polis şehit olmuş, 6’sı güvenlik görevlisi olmak üzere 18 kişi yaralanmıştı. Saldırıda, kaymakamlık lojmanı, kültür merkezi ve çevredeki bir okulun camları kırılırken, çok sayıda ev ve iş yerinde hasar oluştu. Patlamanın şiddeti gün ağarınca ortaya çıkarken çevredeki ağaç ve elektrik direklerinin de devrildiği görüldü.

Dün gece saatlerinde olay yerinde yapılan inceleme ise bugün havanın aydınlanmasından bir süre sonra tamamlandı. İncelemenin ardından giriş ve çıkışlara kapatılan bölge açılırken, esnaf iş yerlerini toparlamaya başladı. Kaymakamlığın vatandaşların zararlarının karşılanması amacıyla Hasar Tespit Komisyonu kuracağı da öğrenildi.

BİNGÖL VALİSİ KÖŞGER, GENÇ İLÇESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, terör örgütü PKK tarafından dün gece eş zamanlı terör saldırısı düzenlenen Genç ilçesinde incelemelerde bulundu.

Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, Genç Kaymakamı Abdullah Köklü, Belediye Başkanı Hadi Topraktan, İlçe Jandarma Komutanı Uğur Er, İlçe Emniyet Müdürü Rıfat Nural Demir ile birlikte Genç ilçesinde incelemelerde bulundu. İlk olarak Kaymakamlık konağını inceleyen Vali Köşger ve beraberindekiler, daha sonra Kız Meslek Lisesi, emniyet lojmanları ve İlçe Emniyet Müdürlüğüne geçti.

Burada bir açıklama yapan Vali Köşger, "Dün gece 22.50 sıralarında Genç ilçemizde önce Kaymakamlık lojmanına saldırı başlıyor. Kaymakamlık lojmanında nöbet tutan polis arkadaşlarımıza yönelik bir saldırı. Bu saldırı sonucunda kulübede nöbet tutan arkadaşımız şehit oldu. Ondan bir on beş dakika sonra hem ilçe girişinde nöbet noktasına hem de emniyete yönelik taciz ateşi başlıyor. Eş zamanlı olarak da ilçe merkezinde bir bombalı araç patlatıldı. Maddi hasar oluştu şehir merkezinde. Yaralı bir polis arkadaşımız da yarım saat önce hakkın rahmetine kavuştu. İki şehidimiz var. 18 civarında ise yaralımız var. Milletimizin başı sağolsun" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom