Veteriner Hekimliği Öğretimi'nin 174. yılı kutlandı

Elazığ’da, Türk Veteriner Hekimliği Öğretimi’nin 174. yılı kutlandı.

Veteriner Hekimliği Öğretimi'nin 174. yılı kutlandı Güncel

Türk Veteriner Hekimliği Öğretimi’nin 174.Yılı, Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nde düzenlenen bir törenle kutlandı. Veteriner Hekimliği Öğretimi’nin önemine vurgu yapılan törende, Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nin kuruluşundan bugüne yaşanan gelişme süreci anlatıldı.

Prof. Dr. Mustafa Temizer Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen törene,  Rektör Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ,  Veteriner Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Sadık Yılmaz, Veteriner Hekimler Oda Başkanı Cazip Bulut, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

Sadece eğitim alanların değil, eğitim verenlerinde sahada olması gerektiğini belirten Rektör Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, veteriner hekimliğin insan sağlığı ve üretimi açısından da önemli olduğunu kaydetti.

Eğitimcilerin edindikleri bilgileri kendilerinden sonra gelecek nesillere aktarması gerektiğini ifade eden Demirdağ, “Veteriner hekimlik  sadece kendi alanıyla ilgilenen bir sektör değil.  İnsan sağlığı ve üretim açısından da önemli. Ziraat fakültelerinin de kurulmasının bir anlamı var. Hayvanların beslendiği ortamın oluşması ve ıslahı açısından da önemli. Modern anlamda tarımın iyileştirilmesine yönelik kullanılan ilave zirai teknikler verimi etkilediği gibi hayvanları da etkiliyor. Bunu tüketen insanları ve herkesi etkilediğinin farkında olmak gerekiyor. Bu açıdan üniversitemizin veteriner fakültesi de Türkiye’de kurulan ikinci fakültedir.  Ülkemizde veteriner yetiştirme açısından en önemli görevi  hocalarımız,  gayretleriyle yerine getiriyorlar. Fakültemiz üniversitemizin kurucu fakültelerindendir. Verilen eğitimlerle de bunu ispatlamaya çalışıyoruz” dedi.

Programın ardından katılımcılara süt ikram edildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom