Kuzenler Toprağa Verildi

Duvarın çökmesi sonucu yaşamını yitiren 10 yaşındaki Ayşe Adsız ile kuzeni 3 yaşındaki Nusret Adsız’ın cenazeleri toprağa verildi...

Kuzenler Toprağa Verildi Güncel
Elazığ'da dün akşam, evlerinin önünde oynadıkları sırada, komşularının odunluk yapmak için merdiven altında yaptırdığı duvarın çökmesi sonucu yaşamını yitiren 10 yaşındaki Ayşe Adsız ile kuzeni 3 yaşındaki Nusret Adsız'ın cenazeleri, Çortunlu Köyü'nde gözyaşları arasında toprağa verildi.
 
Sürsürü Mahallesi Taşlı Sokak'taki kerpiç bir evin odunluk duvarının çökmesi sonucu duvarın altında kalan çocuklardan Ayşe Adsız ile Nusret Adsız, yaşamını yitirdi, 7 yaşındaki Elif Adsız ise ağır yaralandı.
 
Vali Tevfik Gür İlköğretim Okulu 3'üncü sınıf öğrencisi Ayşe Adsız ile kuzeni Nusret Adsız'ın cenazeleri, Sivrice İlçesi'ne bağlı Çortunlu Köyü'nde, gözyaşları arasında yan yana toprağa verildi. 5'er çocuk sahibi olan Mülayim Adsız ile kardeşi Adil Adsız, bayram günü çocuklarını kaybetmenin büyük üzüntüsünü yaşadı. 2 kardeş, çocuklarının mezarlarına sarılarak gözyaşları döktü. İki kuzenin yan yana gömüldüğü cenaze töreninde Ayşe'nin babası Mülayim ve annesi Nazife ile Nusret'in babası Adil ve annesi Salime ile diğer yakınları sinir krizleri geçirdi.
Olayda oğlu Nusret'i kaybeden kızı Elif yoğun bakımda bulunan Adil Adsız, büyük bir acı yaşadığını söyledi. Duvarı yıkılan eve 3 yıl önce oturulabilir raporu verildiğini belirten Adsız, "Hangi devlet onu orada oturtuyor. Ben bir şey anlayamadım. Bile bile çocuğumu ölüme gönderdiler. Adam gitmiş divanın yanına çimentosuz bir şey örmüş hiçbir bağlantı yok. Çocuktur gitmiş oynamış üstüne düşmüş. Bir yeğenim, bir oğlum öldü, kızım da komada. Belediye mi bakıyor, kim sorumluysa cezalandırılmasını istiyorum. Başkasının başına gelmesin.
Ben ev çöktü zannettim çağırdıkları zaman. Ne yapayım? Düşmanın belli değil ki gideyim ne yapayım? Yetkililere sesleniyorum, benim çocuğum öldü başka çocuklar ölmesin. Zaten yetki yetki olsaydı şimdiye kadar onu hallederlerdi. Oturulamaz eve nasıl adam oturtturuyorlar? Yetkili yine de oturtturuyor zaten belki 50 tane var onun gibi 100 tane var. Maddi durumumuz da iyi değil ki başka ev yapalım. Bütün ümitlerimi yıktılar ben daha ne diyeyim" dedi.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom