Elazığspor’a seyirci yasağı

TFF 1. Lig 9. haftasında Elazığ Atatürk Stadı’nda oynanan Elazığspor-Yeni Malatyaspor maçında meydana gelen saha olaylarından dolayı PFDK tarafından iki kulübe ceza geldi.

Elazığspor’a seyirci yasağı Spor

Yeni Malatyaspor’un 2-1 üstünlüğüyle tamamlanan maç sırasında taraftarlar arasında meydana gelen ceza olaylarından dolayı her 2 kulüp de PFDK’ya sevk edilmişti.

Bugün açıklanan PFDK kararlarına göre temsilcimiz Elazığspor, 11 bin 250 TL para cezası, Maraton ve Kapalı tribündeki seyircilere de Elazığspor’un ev sahipliğindeki bir sonraki maçında stada girişlerinin yasaklandığı açıklandı.

PFDK tarafından yapılan açıklama aynen şöyle:

“ELAZIĞSPOR Kulübünün, 29.10.2016 tarihinde oynanan ELAZIĞSPOR - YENİ MALATYASPOR TFF 1. Lig müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 11.250.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada ELAZIĞSPOR Kulübünün, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada ilk kez gerçekleştirilmesinden dolayı İHTAR CEZASI ile cezalandırılmasına, FDT'nin 53/3. Ve 53/4. Maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan MARATON B,C,D,E ve KAPALI A bloka giriş yapan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi müsabakaya girişlerinin engellenmesine, karar verilmiştir.”

Öte yandan Yeni Malatyaspor kulübü ise 32 bin 750 TL para cezası aldı. PFDK’nın açıklaması şöyle:

“YENİ MALATYASPOR Kulübünün, 29.10.2016 tarihinde oynanan ELAZIĞSPOR - YENİ MALATYASPOR TFF 1. Lig müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 22.500.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada YENİ MALATYASPOR Kulübünün, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde misafir kulüp olduğu müsabakada 2. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 5.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına FDT'nin 53/3. Ve 53/4. Maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan MİSAFİR TRİBÜNE giriş yapan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki misafir müsabakaya girişlerinin engellenmesine,

Aynı müsabakada YENİ MALATYASPOR Kulübünün, takım halinde sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 5.250.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.”

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom
pırlanta organizasyon, kına organizasyon, nişan organizasyon, doğum günü organizasyon gezilecek yerler