Bayrak diken taraftar Elazığlı çıktı

Elazığspor Basın Sözcüsü Av. Cengiz Gülaç, basın toplantısında Yeni Malatyaspor maçı sonrasında yaşanan olaylarla ilgili olarak önemli açıklamalarda bulundu.

Bayrak diken taraftar Elazığlı çıktı Spor

Geçen hafta oynanan Elazığspor-Yeni Malatya spor maçının ardından Malatyalı bir taraftarın sahanın ortasına gelip bayrak dikmesi olayına değinen Elazığspor Basın Sözcüsü Av. Cengiz Gülaç, bu taraftarın babasının Elazığlı olduğunu ifade etti.

“BABASI ELAZIĞLI BİR MECZUP”

Maç sonunda istenmeyen olayların yaşandığını belirten Elazığspor Basın Sözcüsü Av. Cengiz Gülaç, “Maç sonu hiçbirimizin istemediği bir olay yaşandı. Maalesef bir meczup sahamızın ortasına gelip bir bayrak dikti. Bu meczubun babasının kütüğü de Elazığ’mış. Taraftar olarak yönetim olarak orada yokuz tabi ki. Çünkü emniyet güçleri tarafından stat boşaltılmış. Bizim de emniyeti kontrol etme gibi bir yetkimiz yok. Ama gelin görün ki diktiği bayrak profesyonel liglerde bile yok. Bu bayrağın ait olduğu bir takım yok. Bizim mücadele ettiğimiz takımın renkleri sarı siyah ama diktikleri bayrak sarı kırmızı.” diye konuştu.

“ELAZIĞ EMNİYETİ OLAYIN TAKİPÇİSİ OLACAK”

Maç sonunda bir polisin sarı kırmızılı bir kaşkol taktığına da değinen Elazığspor Basın Sözcüsü Av. Cengiz Gülaç, Emniyet Müdürü Doğan Cangül’ün bu konuyla ilgili olarak titiz davrandığını söyledi.

GÜLAÇ KONUŞMASINA ŞÖYLE DEVAM ETTİ:

“Bir diğer konu orada görevli bir polisin boynunda kaşkol var. Zannediyorum amatöre düşmüş bir takımın kaşkolüydü bu. Bu duruma taraftarlarımız da bizler de gereken tepkiyi gösterdik. Dün Emniyet Müdürümüz Doğan Cangül ile görüştük bu konuyu. Kendisi de bu durumdan rahatsız olmuş. Kendisi de bu konunun takipçisi olacağını belirtti. Ben tekrar Emniyet müdürümüze teşekkür ediyorum. Kendisi bizim sitem etmemize dahi izin vermedi. Hatta Elazığ’ın değerlerini hiçe saymayacağını söyledi. O gece sabaha kadar uyumadığını beyan etti.”

“GÖREVLİ MEMURLAR NEREDE GÖREV YAPTIĞINI BİLECEKLER”

Maç sonu yaşanan olaylarla ilgili olarak soruşturmanın hızlandırıldığına değinen Gülaç, “Güvenlik bakımından maçta herhangi bir aksama olmadı ama bu görevli memurlar, hangi şehirde görev yaptığını bilecekler. Kusura bakılmasın biz polisin her zaman arkasındayız ama koskoca şehir ile alay edilmesine de izin vermeyiz. Emniyet müdürü de bu konuyla ilgili soruşturma açıldığını şahsen takip edeceğini ve soruşturmayı hızlandıracağını söyledi.” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GAKGOŞ23 @YANLIŞ

07 Kasım 2016 13:55

POLİSE LAF ATMAYIN. herkes sahadan çıkmış ne yapsaydı polis . siz paraları kazanırken polis de sabaha kadar ayakta sizi mi beklesin... kendinize özel güvenlik tutun . polise ve emniyete laf yokk. hele sizin gibiler hiç laf söylemesin . futbola sıra gelinceye kadar oooo. hergun bir kardeşimizi şehit verdiğimiz bu günlerde polisin üzerine gelmeyin. spor müdürünüze sorun çimler onlaradan sorumlu.. herkes evine gitmiş gariban polis isterseniz stadın ışıklarınıda polise verin söndürsün temizlik yapsın... allah görüyor bunlar birgün muhakkak düzelecek ama biz görürümüyüz bilemem. burdan yöneticilere sesleniyorum .. herkes kendi işine baksın. siz bu şehri bu takımı nasıl ayakta tutacağınıza bakın. cebinizi nasıl dolduracağınıza değil... biraz sevda olsa bu şehri ayakta tutar. ama sizde malesef o yokk.. hala ömer yıldız ilk 11 de oynuyorsa biz gidip yol sporu izleyelim daha zevk verir. bilmem anlatabildim mi...

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom