Zeki Ağca’dan Duygu Dolu Mektup

Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta kaçırılan 2 Türk pilottan Murat Ağca’nın Elazığ’da oturan babası Zeki Ağca, 67 gün aradan sonra yazdığı duygu yüklü mektupla, oğlunu kaçıran ’İmam Rıza’nın ziya

Zeki Ağca’dan Duygu Dolu Mektup Güncel
Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta kaçırılan 2 Türk pilottan Murat Ağca'nın Elazığ'da oturan babası Zeki Ağca, 67 gün aradan sonra yazdığı duygu yüklü mektupla, oğlunu kaçıran 'İmam Rıza'nın ziyaretçileri' adlı örgüt yöneticilerine seslendi. Oğlunun Ramazan Bayramı'nda kaçırıldığını belirten baba Ağca, oğlunu kaçıran örgüt yöneticilerine 'Sizler de Müslümansınız. Günahsız insanları cezalandırmak, eziyet etmek, tutsak etmek günahların en büyüğüdür. Pilotların can güvenliği sizlere emanet' dedi.
Geçen Ramazan Bayramı'nın ilk günü olan 9 Ağustos cuma günü sabah saatlerinde Beyrut'ta kaçırılan 2 Türk pilottan biri olan yardımcı pilot Murat Ağca'nın babası Zeki Ağca, 67 gün sonra Kurban Bayramı'nda yazdığı mektupla oğlunun bayramını kutlayarak; pilotları kaçıran 'İmam Rıza'nın Ziyaretçileri' örgütü yöneticilerine seslendi.
Yazdığı duygu yüklü mektubu okuyarak pilot oğlu Murat Ağca ve arkadaşı pilot Murat Akpınar'ın bayramını kutlayan 70 yaşındaki Zeki Ağca, şöyle devam etti:
"Sevgili Muratlar, mübarek Kurban Bayramınız'ı tebrik ediyor, gözlerinizden öpüyorum. Bizleri merak etmeyin. Her iki aile çok iyiyiz ve dayanışma içerisindeyiz. İnşallah en kısa zamanda hürriyetinize kavuşursunuz. Çünkü suçlu değilsiniz, rahat olun. Allah sizinle beraberdir. Sizi kaçıranlara sesleniyorum; Elhamdülillah bizler müslümanız, sizler de müslümansınız. Günahsız insanları cezalandırmak, eziyet etmek, tutsak etmek günahların en büyüğüdür. Bu iki pilotun hiçbir suçu, günahı yok. Çocuklarının rızıkları için kamu görevi yapan insanlardır, insanlara hizmet ediyorlar. Bakın herkes ailesiyle birlikte bayram yaparken, bunlar gecenin saat: 03.30'unda Beyrut'a gidiyorlar. Niçin? İnsanlara hizmet için. Bu hizmetin karşılığı bu olmamalıydı. Pilotların can güvenliği sizlere emanettir. İnşallah bayramda bizleri sevindirirsiniz. Diyeceğim bu kadar. Bu vesileyle İslam Alemi'nin Kurban Bayramı'nı tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum. Ayrıca İslam coğrafyasında akan kardeş kanının durmasını, barış ve huzurun gelmesini Cenab-ı Hak'tan niyaz ediyorum."
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom