Bir mektupla köyün tüm çocuklarını mutlu etti

Elazığ’ın merkezine 93 kilometre uzaklıkta bulunan sınır köyünde ilkokul öğrencisi Ela Yıldırım, yazdığı mektupla köydeki tüm çocukların hediyelere kavuşmasını sağladı.

Bir mektupla köyün tüm çocuklarını mutlu etti Güncel

Elazığ’ın Palu ilçesine bağlı Andılar köyünde ilkokul 4. sınıfa giden 10 yaşındaki Ela Yıldırım, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (ETSO) İdris Alan’ın kendi köylüleri olduğunu öğrendi. Bunun üzerine Başkan Alan’a bir mektup yazan küçük Ela, köydeki ve okuldaki arkadaşları için hediyeler istedi. Mektubu gören ETSO Başkanı Alan ise Ela’nın isteğini kırmayarak, köyde bulunan 50’ye yakın çocuğa monttan, bota kadar birçok hediye gönderdi.

“ÇOK MUTLU OLDUM”

ETSO Başkanı Alan’ın köylüleri olduğunu öğrendiğini anlatan Ela Yıldırım, “Ben kendim ve arkadaşlarım için köylümüz olan başkanımıza bir mektup yazdım. Mektubuma karşılık başkan hediyelerle gelince çok mutlu oldum” dedi.

Ela’nın mektup yazdığını hediyeler gelince öğrenen sınıf arkadaşları ise kendileri için mektup yazarak istekte bulunan Ela’ya için teşekkür etti.

“HER İŞADAMI DOĞDUĞU TOPRAKLARA KATKI SAĞLAMALI”

Palu’nun Adılar köyünden odaya mektup geldiğini öğrendiğini belirten ETSO Başkanı Alan ise, “Benim köyüm olduğu için mektubu görünce ayrı bir duygulandım. İsteklerini yerine getirmek için yola çıktık ve yanlarına geldik. Çocuklarımızın hangi şartlarda okullarına devam ettiklerini de yerinde gördük. Çocuklarımızı bir nebze de olsa mutlu ettiysek, ne mutlu bize” diye konuştu.

Her iş adamının kendi doğduğu büyüdüğü topraklara bir şekilde katkı da bulunması halinde ülkede bir problem olmayacağını aktaran Alan, odalarının da bu konuda bir öncü olarak kabul edilmesini istediğini söyledi. Kendilerinin de köyde doğup, ilkokul eğitimini yapmış olabileceğini ifade eden Alan, kent merkezinde çocukların servislerle okullara gelip gittiğini, okul yarışlarına girdiğini ve beş yıldızlı yaşadığını anlatarak, oda olarak ihtiyaç sahibi 900 çocuğa kıyafet desteği bulunma kararı aldıklarını da ifade etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Yücel @Akgüneş

08 Kasım 2016 18:46

Teşekkürler başkan senin öncülüğünde inşallah diğer iş adamlarımız da böyle güzel işlere imza atarlar birde bu tür işlerde halkımıza gidilse emin olun ki gakkoslar daha iyi katkı sağlar

İlhami özcan @Sizinle gurur duyuyoruz başkanım

08 Kasım 2016 15:34

Yaptığınız hayırları allah kabul etsin.sizin ve emeği geçen herkese köyümüz adına teşekür ediyorum.

mehmet sahap kaya @varlıgınız bıze gurur verdı

08 Kasım 2016 12:28

rabbım hayrınızı kabul etsın ayrıca andılar koyu olarak bır kez daha sızınle gurur duyduk baskanım rabbım bahtınızı acık etsın

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom