Sağlam; Elazığspor bugün iyi oynadı

Maç bitiminden sonra bir değerlendirme yapan Eskişehirspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam; “Tabi geçen haftaki mağlubiyet bizi zirve yarışında biraz geride bıraktı...

Sağlam; Elazığspor bugün iyi oynadı Spor
Oyuncularımızla şunu paylaştık maç öncesinde önümüzde 4 maçlık bir seri var. İşte Elazığ’la başlayacak daha sonra Rize ile devam edecek Gençlerbirliği ve Akhisar’la devam edip son bulacak bu 4 maçlık seride eğer istediğimiz puanları toplayabilirsek ligin süt sıralarına doğru yavaş yavaş çıkarız ve burada kalırız ki tabi bu 4’lü seri burada Elazığspor’laydı. Elazığspor’un son 3 haftada aldığı farklı mağlubiyetler açıkçası Elazığspor kamuoyunu ve Elazığspor’a bakış açısını değiştirmiş olsa da bizim değiştirmedi çünkü Elazığspor’un çok koşan çok mücadele eden ve topla oynamayı seven bir takım olduğunu çok iyi biliyorduk ve iyi de analiz ettik. Nitekim bugün de 90 dakikanın geneline baktığımız zaman oynayan taraf daha fazla topa hakim olan ve oyunun hakimiyetini elinde bulunduran taraf Elazığspor’du. İlk devre güzel bir zamanda golü bulduk ki ikinci yarıya Elazığspor biraz da risk alarak başladı. Yine ikinci yarının başında bulduğumuz 2’nci gol oyunu aslında bizim açımızdan çok da rahatlatması gerekirken yine Elazığspor oynadı. Tabi alınan galibiyet bizim adımıza çok güzel önemli ama bu alınan galibiyet saha içerisinde daha iyi yapmamız gereken şeyleri yada yapamadıklarımızı görmemize engel olmayacak. Bugün özellikle 2-0’dan sonra oyuna daha hakim olmamız gerekirdi. Daha çok toplu oynamamız ve pozisyon bulmamız gerekirdi bunu yapmadık biz. Tabi bunu yapamazken bir sevindirici taraf da rakibimize çok net gol pozisyonu da vermedik yani sadece savunduk. Ama eğer biz Eskişehirspor olarak ligi,n süt sıralarında yer almak ve zirve yarışında mücadele vermek istiyorsak uzun soluklu bir yarış içerisinde bu eksikliklerimizi giderip daha iyi bir takım olgusu oluşturup daha iyi bir görüntü vermemiz gerekiyor. Bugün 3 puanı aldık ama bu eksikliklerimizi göreceğiz, gidermeye çalışacağız, daha fazla çalışacağız. Sonuçta keyifle izlenen bir Eskişehirspor ve ligin üst sıralarını zorlayan bir Eskişehirspor’u da ortaya çıkaracağız. Ben özellikle Elazığspor taraftarına teşekkür etmek istiyorum. Bugün çok centilmen davandılar. Fair play ruhu içerisinde takımlarını desteklediler. Bundan sonraki dönemde Elazığspor’a yürekten başarılar diliyorum.” dedi. 
Sorulan soru üzerine Sağlam; “İşimiz kolay değildi işimiz çok zordu onu söylemek istiyorum çünkü Elazığspor bugün iyi oynadı bence yani kazanma adına yada sporda dengeyi yakalama adına ellerinden geleni yaptı çocuklar yani onlara çok fazla kızmamak lazım. Biz daha üretken olabilirdik ama defansif anlamda da çok fazla açıkçası pozisyonda vermedik. Net pozisyonda yoktu. Yine söylüyorum Elazığspor iyi bir takım bence taraftarı bu takımın arkasında olsun güzel günler yaşayacak buna inanıyorum yani bugün de ortaya koydukları mücadele ve oyun bence çok kötü değildi. Sonu. Bu maçın bu mücadelenin karşılığı değildi bence.” diye konuştu.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom