İki belediye arasında önemli işbirliği

Elazığ Belediyesi ve Keban Belediyesi arasında imzalanan protokolle, Keban ilçesinin çöpleri de Elazığ Belediyesi Katı Atık Toplama ve Bertaraf Tesisinde toplanarak, enerjiye dönüşecek.

İki belediye arasında önemli işbirliği Güncel

BAŞKAN YANILMAZ: “ÇEVRENİN KORUNMASINA KATKI SAĞLIYORUZ”

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ve Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı arasında ‘Katı Atık Bertarafı Protokolü’ imzalandı. Protokol imza töreninde konuşan Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz çevresel yatırımlar açısından önemli bir protokole imza attıklarını belirterek, “Çöteli Katı Atık depolama sahasında bulunan çöpten enerji üretim tesisimizde yaklaşık 10 aydır enerji üretimini gerçekleştiriyoruz. Bugüne kadar sadece Elazığ Belediyesi mücavir alan sınırları içinde toplanan çöpler Katı Atık Depolama sahamızda toplanarak enerjiye dönüşüyordu. Keban Belediyesi ile imzaladığımız protokolle, Keban Belediyesi mücavir alan sınırları içinde toplanan çöpler de Çöteli Katı Atık Düzenli Depolama sahamıza nakledilerek, enerjiye dönüşecek” dedi.

İmzalanan protokolün hem çevresel açıdan önem taşıdığını, hem de Keban İlçe Belediyesi’ne önemli bir katkı sağladığını ifade eden Başkan Yanılmaz, “Keban Belediyesi bu protokol ile kendi mücavir alan sınırlarında düzenli katı atık depolama sahası oluşturma ihtiyacından kurtulmuş oluyor. Çünkü bu tesisler hem yüksek maliyetli, hem de sürdürülebilirlik açısından zorluklar taşımaktadır. Bu protokolle hem Elazığ Belediyesi olarak çevrenin korunmasına, hem de Keban Belediyesi’nin çevresel çalışmalarına katkı sağlanmış oldu” diye konuştu.

BAŞKAN ATLI: “SAYIN BAŞKANIMIZ, ÇÖZÜM ODAKLI HİZMET ANLAYIŞIYLA, SORUNLARIMIZIN ÇÖZÜMÜNE KATKI SAĞLIYOR”

Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı ise seçim vaatlerinden birini daha Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın verdiği destekle hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadığını belirterek, “Keban ilçemiz çöplerin depolanması noktasında hem çevresel, hem de görsel açıdan büyük bir problem yaşıyordu. Sayın Elazığ Belediye Başkanımız, çözüm odaklı çalışmalarıyla hem kent merkezinde, hem de ilçelerde yaşanan sorunların çözümüne ortak olarak, destek sağlıyorlar. Kendi adıma ve ilçemiz adına Belediye Başkanımız Sayın Mücahit Yanılmaz’a teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom