Meşhur reklamları seslendiren seslendirme ajanı sorgulanıyor!

Türkiye’nin bilenen Seslendirme ve Prodüksiyon firmalarından BiberSA Prodüksiyon ‘Marka Sesi'nin önemine dikkat çekti.

Meşhur reklamları seslendiren seslendirme ajanı sorgulanıyor! Tanıtım

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan BiberSA Prodüksiyon “Medya Üretimi Sektöründe en önemli konuların başında şüphesiz ‘Markalaşma’ ve ‘Marka Konumlandırma’ gelmektedir. Marka, Ürün ve Hizmetlerin reklam kampanyaları, reklam filmleri gibi yayın mecraları için hazırlanan içeriklerinde marka ile özdeşleşen ses seçimi senaryo oluşturma, görsel seçimi ve içerikten çok daha önemlidir. Televizyon, radyo, sosyal medya gibi mecralarda hepiniz aşinasınızdır. Marka, ürün veya hizmetin reklam ve tanıtım amaçlı hazırlanan görsel veya işitsel içeriklerinde hep bilindik tanıdık sesler konuşur. Hiç düşündünüz mü? Neden böyle? Medyada marka için oluşturulan algı güven veren veya içeriğin konseptine uygun bir ses ile pekiştirilir. Marka o seçilen marka sesiyle anılır. Çünkü ‘söz’ önemlidir. İzleyici ve dinleyicinin bilinçaltına uygulanan bu telkin ses ile tamamlanır, güçlendirilir” ifadelerine yer verildi.

MARKA SESLERİNİN BİR DİĞER ADINA SESLENDİRME SANATÇILARIDIR.

Açıklamada reklam seslendirmenin önemine dikkat çekilerek “Seslendirme yönetmeni ile bir araya gelen seslendirme sanatçısı, reklam metninin ruhuna uygun, markanın, ürünün veya hizmetin tarzına hitap eder şekilde istişare halinde seslendirme yapabilir. Seslendirme yönetmeni bu işi iyi bilenler arasındadır. Seslendirme sanatçısı kendini kendilik-siz duyamayacağı gibi, seslendirme yönetmeni sanatçıya ayna olacak ortaya iyi bir iş çıkmış olacaktır. Tabi bunlar işin teknik ve detaylı konuları. Bilginiz olması hasebiyle bu konuları da sizinle paylaşmış olduk”.

MARKA SESLERİNİ NEREDE BULABİLİRİZ?

“Marka sesleri, Seslendirme ve Dublaj Ajanslarında yer alan seslendirme sanatçılarıdır. Bu konuda Türkiye’nin en büyükleri arasında yer alan BiberSA Prodüksiyon seslendirme ve dublaj ihtiyaçlarının yanı sıra Reklam filmi, Viral reklam, Tanıtım filmi, internet reklamları, preroll ve diğer görsel içerik oluşturma hizmetlerini sunmaktadır”.

Markanızın medya içeriğini oluştururken marka sesinin seçimi konusunda BiberSA Prodüksiyon Seslendirme ve Dublaj Ajansıyla görüşme sağlayabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom