Elazığ yeni kamyon ve TIR garajına kavuştu

Elazığpark Nakliyeciler Sitesi Kamyon ve Tır Garajı dün yapılan bir törenle açıldı.

Elazığ yeni kamyon ve TIR garajına kavuştu Güncel

Elazığpark Nakliyeciler Sitesi Kamyon ve Tır Garajı ‘nın açılışı dün Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Kazım Özgür, Akçakiraz Belediye Başkanı Sebahattin Kaya, AK Parti İl Başkanı Razamazan Gürgöze, İl Müftüsü Peyami Güngör, Elazığpark Nakliyeciler Sitesi Kamyon ve Tır Garajı İşletme Müdürü Harun Gençtoy, Elazığpark Nakliyeciler Sitesi Kamyon ve Tır Garajı İşletme Sahibi Mehmet Gençtoy ve oda başkanlarının katılımıyla gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasını yapan Elazığpark Nakliyeciler Sitesi Kamyon ve Tır Garajı İşletme Müdürü Harun Gençtoy, “50 dönümlük arazi üzerine kurulan Elazığpark Nakliyeciler Sitesi Kamyon ve Tır Garajı bünyesinde 20 adet nakliyeci ofisi, lokanta, çay ocağı, oto lastik tamircisi, araçlar için yıkama ve yağlama ve bir adet market bulunmakta. Bu anlamda Elazığ merkezde önceden dağınık vaziyette bulunan nakliyecilerimiz yapılan bu yatırımla tek çatı altında toplanmıştır” dedi. Elazığpark Nakliyeciler Sitesi Kamyon ve Tır Garajı İşletme Sahibi Mehmet Gençtoy, yapılan bu garajın ilimize yapılacak olan yatırımı artıracağını belirterek, “Dışardan gelecek olan yatırımcının aradığı en önemli şey ürettiği malı nakledebilmesidir. Bu nedenlebiz buraya yatırım yapacak olanların bu sorununu çözebilecek seviyeye getirdik” şeklinde konuştu.

‘GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİ ÖNLENECEK’

İlimizin böyle bir garaja ihtiyacı olduğunu aktaran Akçakiraz Belediye Başkanı Sebahattin Kaya,“Bu garaj Elazığ’ın ihtiyacının olduğu bir hizmet. Bu anlamda herkesin böyle şeylere destek vermesi gerekir. Mahalleler arasında kamyonların ve tırların yolları işgal etmesi çok kötü bir görüntüydü. Bu nedenle bu garajı buraya inşa edilmesinde emeği olan Mehmet Gençtoy teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

‘ELAZIĞ ADIM ADIM İLERLİYOR’

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise şunları dile getirdi: “Elazığ cazibe merkezi içerisinde olan ve adım adım ilerleyen bir ilimiz. Hedefimiz Elazığ’ı kolay ve kaliteli yaşanılan bir kent haline getirmektir. Bu açıdan oto galericiler sitesinin kısa bir zamanda yapılması hem caddeleri hem de sokakları büyük oranda rahatlatmıştır. Açılacak olan bu kamyon ve tır parkımızda şehrin içine park edilen kamyon ve tırların burada toplanarak şehrin trafiğine artı bir rahatlık geçireceği inancındayız. Bu nedenle bu yatırım ilimize önemli bir anlam katıyor.”

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom
pırlanta organizasyon, kına organizasyon, nişan organizasyon, doğum günü organizasyon gezilecek yerler