Eğitimden geçen besiciler sertifika aldı

Elazığ’da eğitimden geçen besi sığır yetiştiricileri sertifikalarını aldı.

Eğitimden geçen besiciler sertifika aldı Güncel

Elazığ İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Fırat Üniversitesi (FÜ) tarafından düzenlenen DAP Çiftçi Eğitim Birimi’nin desteklediği 'Besi Sığırı Yetiştiriciliği ve Beslenmesi ile Çiğ Sütün Kalitesi ve Değerlendirme Şekilleri' eğitimi sona erdi. Eğitime katılanlara sertifika verildi.

Tarım ve Hayvancılık Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde düzenlenen sertifika törenine FÜ Rektörü Kutbeddin Demirdağ, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Turan Karahan, Veteriner Fakültesi Dekanı Sadık Yılmaz, TAHAM Müdürü Prof. Dr. Necmi Özdemir kursiyerler ve diğer davetliler katıldı. Besicilere yönelik eğitimlerin tamamlandığını ifade eden Gıda,Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Turan Karahan, kursiyerlerin başarılı bir şekilde eğitimleri yerine getirdiğini aktardı.

Çiftçilere verilen eğitimlerin önemine değinen FÜ Rektörü Kutbettin Demirdağ ise konuşmasında, ”Bilgilerin tazelenmesi amacıyla bu eğitimlerin önemli olduğunu düşünüyorum. Bu eğitimlerin devam etmesini diliyorum. Aralık sonuna kadar 7 tane bu tarz eğitimler devam edecek” diye konuştu. 

Konuşmaların ardından kursiyerlere sertifikaları verildi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom